Azoty kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Azoty (nieaktywna)

Azoty w Krynicy-Zdroju

Zobacz obrazy z 155 kamer

Azoty w Krynicy-Zdroju

Kamera, przekazująca powyższy obraz, została zamontowana w pobliżu trzyosobowej kolejki krzesełkowej, będącej osią Centrum Narciarskiego Azoty, zwanym również Stacją Narciarską Słotwiny Arena. Kompleks narciarski położony jest na krynickich Słotwinach i jeszcze przed powstaniem stacji narciarskiej na Jaworzynie Krynickiej, należał do największych w Krynicy-Zdrój.

Widoczna na zdjęciach z kamery kolejka krzesełkowa, o długości około 720 metrów, wwozi narciarzy na grzbiet opadający z masywu Runka w stronę Krynicy na wysokość około 860 m n.p.m., gdzie swój początek ma kilka tras zjazdowych. Bezpośrednio wzdłuż linii kolejki krzesełkowej wytyczone zostały dwie trasy czerwone o długości 980 i 1100 metrów. Trasy nie należą do najtrudniejszych, lecz nawet średniozaawansowani narciarze powinni zachować szczególną ostrożność. W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że wytyczone trasy są raczej proponowanymi wariantami zjazdu, aniżeli autonomicznymi trasami, bowiem stok jest bardzo szeroki. Obydwie trasy w całości są sztucznie naśnieżane, ratrakowane, a także oświetlone.

Przy górnej stacji kolejki krzesełkowej rozpoczyna się także niebieska dwójka, która już na samym początku rozchodzi się na kilka wariantów. Od dwójki odchodzi także niebieska trasa numer 4. W zależności od wybranego wariantu, trasy mają długość od 1200 do około 1600 metrów. Opisywane trasy nadają się doskonale dla początkujących jak i średniozaawansowanych narciarzy oraz dla rodzin z dziećmi, które cenią sobie spokojną jazdę połączoną z podziwianiem widoków roztaczających się na okoliczne góry. Wspomniana trzyosobowa kolejka krzesełkowa wspomagana jest przez nieco dłuższy wyciąg orczykowy. Niestety trasy te nie są oświetlone, ani ratrakowane i jedynie w razie potrzeby mogą być naśnieżane.

2016.01.16. - Przykładowy obraz z kamery w centrum narciarskim Azoty w Krynicy-Zdroju

Azoty w Krynicy-Zdroju zdjęcie nr 2

Nieco na uboczu, opodal dolnej stacji kolejki krzesełkowej, ustawiony został 70-metrowy wyciąg zaczepowy dla dzieci. Długość trasy wynosi około 80 metrów i jest ona w całości oświetlona, ratrakowana oraz naśnieżana. Ciekawym dodatkiem są ustawione na trasie różnokolorowe dmuchane „przeszkody”. W pobliżu wyciągu funkcjonuje restauracja oraz plac zabaw dla dzieci.