Kamianna kamery na stokach narciarskich

Kamianna

Kamery w Kamiannej

Kamianna: Mały Wyciąg

Kamery na stokach w Kamiannej

Kamianna to niewielka miejscowość leżąca w województwie małopolskim, niecałe 20 kilometrów na północ od Krynicy-Zdrój, tuż opodal drogi krajowej nr 75. Można by rzec, że Kamianna to wieś miodem płynąca, bowiem miejscowość słynna jest w całej Polsce z wytwarzanych tutaj miodów i produktów ściśle z nim związanych. Kamianna swoją popularność zawdzięcza księdzu, z tytułem doktora – Henrykowi Ostachowi, który jako pierwszy chciał tutaj otworzyć sanatorium specjalizujące się w leczeniu schorzeń przy użyciu dobroczynnego miodu, który uważany jest za naturalny antybiotyk. Ksiądz, doktor Henryk Ostach zmarł w 2011 roku, był wieloletnim prezesem Polskiego Związku Pszczelarskiego.

Największą atrakcją Kamiannej jest oczywiście Dom Pszczelarza i pasieka, które znajdują się za dawną cerkwią. To właśnie tutaj produkowany, a raczej wytwarzany jest przez pszczoły, najlepszy miód w Polsce. Na miejscu istnieje możliwość zakupu kitu pszczelego, który ma działanie antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybiczne, konkurujący z antybiotykami. Popularnym produktem oprócz kitu pszczelego oraz oczywiście miodu, jest także mleczko pszczele, które wspomaga wzrok, redukuje zmęczenie i pomaga zwalczyć nerwicę. Przejeżdżając obok Kamiannej lub też tutaj wypoczywając, warto wygospodarować nieco czasu i wybrać się do Muzeum Pszczelarstwa, w którym zgromadzone zostały eksponaty ściśle związane z rozwojem pszczelarstwa w Polsce. Najstarsze z nich mają ponad 200 lat!

Kamianna nie jest popularnym celem wypoczynku, dzięki czemu znakomicie odnajdą się tutaj miłośnicy ciszy i spokoju, którzy pragną obcować z naturą. Warto tu przyjechać o każdej porze roku, bowiem latem turyści mają do dyspozycji liczne szlaki piesze, a także dróżki rowerowe. Natomiast zimą działa tutaj niewielka stacja narciarska, dysponującą łagodnymi trasami zielonymi i niebieskimi, która doskonale nadaje się dla początkujących amatorów białego szaleństwa.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)