Kamianna: kamera na stoku Duży Wyciąg

Duży Wyciąg - Kamianna

Zobacz aktualny obraz z kameryWyciąg w Kamiannej

Kamianna: Mały WyciągTylicz: Tylicz Ski dolna stacja

Duży Wyciąg w Kamiannej

Kamianna to stosunkowo niewielka wieś położona wśród lasów i gór. Należy bez wątpienia do grupy najbardziej urokliwych wiosek, leżących w zachodniej części Beskidu Niskiego. Choć ze względu na swoje położenie i ze względów jedynie praktycznych, bardzo często zaliczana jest do Beskidu Sądeckiego. Kamianna rozciąga się w niewielkiej dolinie potoku, o tej samej nazwie, który tworzy dość krótki, lecz niesłychanie piękny przełom pomiędzy szczytami Terminy i Hłoczy. Kamianna znana jest w całej kraju ze względu na istniejący tutaj od wielu lat ośrodek pszczelarski, będący jednym z największych w Polsce.

Pomimo swej popularności, Kamianna odwiedzana jest przez stosunkowo niewielką liczbę turystów, i dzięki temu stanowi doskonały pomysł na urlop o każdej porze roku, również zimą. Od kilkunastu lat w Kamiannej funkcjonuje niewielki, rodzinny ośrodek narciarski, który wśród mieszkańców i przyjezdnych turystów cieszy się dość dużą popularnością.

Kamera została zamontowana przy dolnych stacjach, dwóch z trzech wyciągów talerzykowych. Widoczny po lewej stronie talerzyk, zwany Dużym Wyciągiem, jest najdłuższym w stacji. Jego długość wynosi około 600 metrów i wciąga narciarzy przecinką pomiędzy drzewami do górnej części stoku. Po obu stronach talerzyka wytyczone zostały dwie trasy niebieskie, które nadają się doskonale dla początkujących narciarzy. Przy górnej stacji Dużego Wyciągu swój początek ma także zielona trasa, która biegnie dość szerokim łukiem do dolnej stacji.

2016.01.25. - Przykładowy obraz z kamery na Duży Wyciąg w Kamiannej

Duży Wyciąg w Kamiannej Duży Wyciąg w Kamiannej zdjęcie nr 2

Równolegle do Dużego Wyciągu, w jego dolnej części, po prawej stronie, postawiony został krótszy talerzyk, o długości 330 metrów, zwany Średnim Wyciągiem. Obsługuje on dolną część stoku, który w całej okazałości widoczny jest na zdjęciach z kamery. Nieopodal opisywanych wyciągów, nieco niżej, funkcjonuje kolejny wyciąg talerzykowy, o długości 120 metrów, przeznaczony dla dzieci i osób, które po raz pierwszy założyły narty na nogi.

Obraz z kamery pochodzi ze strony kamianna-wyciagi.pl