Kielce kamery na stokach narciarskich

Kielce

Kamery w Kielcach

Kielce: Stadion Ski

Kamery na stokach w Kielcach

Kielce to miasto rozciągające się w Górach Świętokrzyskich, nad rzeką Silnicą, mogące pochwalić się dużą ilością cennych zabytków, a także ciekawymi osobliwościami przyrodniczymi. Mimo to trzeba jednak przyznać, że popularność turystyczna Kielc, jeszcze kilka lat temu była stosunkowo niewielka, lecz od stosunkowo niedawna wszystko zaczęło się zmieniać. Niedoceniona stolica województwa świętokrzyskiego jest doskonale przygotowana do podjęcia turystów i w swojej ofercie posiada bogaty wachlarz atrakcji.

Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest bez wątpienia Pałac Biskupów Krakowskich, w których władaniu były niegdyś Kielce. Aktualnie w budynku mieści się Muzeum Narodowe. Niemniej ciekawy jest także kielecki Rynek, który istnieje w tym samym miejscu od średniowiecza. Tutejszy Rynek zachwyca swoją XVIII i XIX-wieczną zabudową, która nadaje temu miejscu niepowtarzalny klimat. Na szczególną uwagę zasługują także miejscowe obiekty sakralne, obok których nie da się przejść obojętnie.

Jak już wspomnieliśmy, Kielce pochwalić się mogą ciekawymi osobliwościami przyrodniczymi. W granicach miasta wytyczony został Kielecki Obszar Chronionego Krajobrazu, część Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego oraz 5 rezerwatów przyrody. Latem miłośnicy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji kilkanaście szlaków turystycznych pieszych i rowerowych, które wiodą przez najciekawsze miejsca w Kielcach i jego najbliższych okolicach. Zimą natomiast amatorzy sportów zimowych mają do dyspozycji w Kielcach kilka wyciągów narciarskich.

Baza noclegowa Kielc w głównej mierze opiera się na hotelach oraz eleganckich apartamentach, które nie należą do najtańszych, lecz charakteryzują się wysokim standardem. W ofercie noclegowej Kielc znajdziemy także tanie schroniska młodzieżowe oraz kameralne kwatery prywatne. Szczególnie te ostatnie, oferują przyzwoite warunki noclegowe w rozsądnej cenie, niemniej jednak stanowią stosunkowo niewielki procent bazy noclegowej Kielc.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)