Rzeczka kamery na stokach narciarskich

Rzeczka

Kamery w Rzeczce

Rzeczka: Górnik wyciągi nr 1 i 2

Kamery na stokach w Rzeczce koło Wałbrzycha

Rzeczka to niewielka miejscowość, leżąca na Dolnym Śląsku, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Gór Sowich, pomiędzy Wałbrzychem i Nową Rudą, opodal Walimia. Wieś rozciąga się w dolinie Walimki, a jej zabudowania podchodzą aż pod samą Przełęcz Sokolą. Rzeczka to stosunkowo młoda osada, której historia sięga XVIII wieku. Okres świetności Rzeczki przypada na I połowę XIX wieku, gdy we wsi kwitło tkactwo. Po upadku tkactwa, wieś zaczęła się rozwijać w kierunku turystyki, a szczególnie narciarstwa, ze względu na panujące tutaj zazwyczaj doskonałe warunki śniegowe, fantastyczne do uprawiania sportów zimowych.

Rzeczka to doskonała propozycja na urlop o każdej porze roku. Wiosną, latem oraz jesienią wieś stanowi fenomenalną bazę wypadową w Góry Sowie, na wyprawy piesze oraz rowerowe, podczas których mamy szansę rozkoszować się przyrodą oraz zobaczyć i poznać najciekawsze zakątki tego regionu. Bez dwóch zdań największą atrakcją Rzeczki, jak i regionu, jest Podziemne Miasto Osówka, będące dawną niemiecką kwaterą wojenną, które w dalszym ciągu owiane jest licznymi tajemnicami. Podziemne miasto w części udostępnione jest do zwiedzania. Niemniej ciekawe są także sztolnie i umocnienia Włodarz.

Zimą natomiast, do Rzeczki ściągają amatorzy narciarstwa i snowboardu, którzy do dyspozycji mają kilka bardzo dobrze przygotowanych tras zjazdowych. Początek narciarstwa w Rzeczce sięga lat 70. ubiegłego wieku. Tutejsze stoki z pewnością zadowolą zarówno początkujących, jak i doświadczonych miłośników sportów zimowych.

Baza noclegowa Rzeczki jest w miarę dobrze rozbudowana i zróżnicowana. Wśród ofert noclegowych Rzeczki prym wiodą kwatery prywatne, które zazwyczaj łączą w sobie kameralną atmosferę oraz przystępną cenę. Poszukując noclegu charakteryzującego się wyższym standardem warto rozejrzeć się za pensjonatami lub ośrodkami wypoczynkowymi.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)