Szklarska Poręba kamery na stokach narciarskich

Szklarska Poręba

Kamery w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba: Sudety Lift

Kamery na stokach w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba to pięknie położone miasteczko w malowniczej dolinie rzeki Kamiennej, będące niezwykle popularną miejscowością turystyczną rozciągającą się na zboczach Gór Izerskich i Karkonoszy. Jest bardzo chętnie odwiedzana nie tylko zimą, ale i również latem i podobnie jak położony tuż opodal Karpacz, czy położone u podnóża Tatr Zakopane, tak i Szklarska Poręba rozkochała w sobie licznych turystów, którzy powracają tutaj każdego roku.

Nie ulega wątpliwości, że Szklarska Poręba jest doskonałym miejscem urlopowym o każdej porze roku, lecz ze względu na fakt, iż serwis ten poświęcony jest kamerom na stokach, skupimy się głównie na narciarstwie. Szklarska Poręba jest jednym z największych kurortów narciarskich po polskiej części Karkonoszy. Amatorzy szaleństwa na śniegu mają tutaj do dyspozycji ponad 20 różnych wyciągów porozrzucanych po całej miejscowości. Kilka z nich usytuowanych jest na zboczach popularnej Szrenicy.

Najpopularniejszą stacją narciarską w Szklarskiej Porębie bez wątpienia jest SkiArena Szrenica. Chyba każdy wprawiony narciarz słyszał o Lolobrygidzie czy też Śnieżynce, o tych dwóch prawie, że najtrudniejszych trasach w całej Polsce. W sumie narciarze mają do dyspozycji ponad 20 kilometrów tras narciarskich, obsługiwanych przez trzy kolejki krzesełkowe i kilka wyciągów orczykowych. Trasy w SkiArena Szrenica są mocno urozmaicone i należą do najciekawszych w Sudetach, lecz ich największą wadą jest to, że projektowane były bardzo dawno temu, i jak na dzisiejsze standardy, są dość wąskie.

Trzeba jednak pamiętać, że Szklarska Poręba to nie tylko SkiArena Szrenica. W mieście znajduje się jeszcze kilkanaście innych wyciągów, które obsługują przeważnie łatwe zielone i niebieskie trasy narciarskie, które nadają się doskonale do nauki jazdy na nartach. W większości są one w całości oświetlone, naśnieżane i ubijane ratrakiem. Niestety tutejsze pojedyncze wyciągi nie są objęte wspólnym karnetem.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)