Lesko Weremień kamery na stokach narciarskich

Lesko Weremień

Kamery w Weremieniu koło Lesko

Lesko Weremień: Lesko Ski widok z dołu

Kamery na stokach w miejscowości Weremień koło Leska

Lesko to miasto rozciągające się nad Sanem, na terenie Gór Sanocko-Turczańskich, leżące w obrębie województwa podkarpackiego. Ze względu na swoje położenie, Lesko bardzo często nazywane jest „Bramą Bieszczad”. Tereny dzisiejszego miasta prawdopodobnie zamieszkane już były w czasach prehistorycznych, czego dowodem są liczne znaleziska archeologiczne, pochodzące nawet z IV wieku przed naszą erą.

Aktualnie Lesko pochwalić się może rosnącą z roku na rok popularnością. Miasteczko latem uznawane jest za jedną z najlepszych baz wypadowych do organizacji wypraw pieszych i rowerowych, które z pewnością zadowolą także pasjonatów historii. Przemierzając okolicę warto zwiedzić Zamek Kmitów, wzniesiony na początku XVI wieku, a także dawną synagogę z przełomu XVI i XVII wieku. Obecnie w synagodze mieści się galeria sztuki. Niemniej ciekawym obiektem jest także XIX-wieczny Ratusz. Warto także zatrzymać się przy przydrożnych kapliczkach, których w okolicy spotkamy naprawdę wiele. Zyskującą coraz większą popularność, szczególnie wśród turystów, atrakcją jest lot paralotnią lub szybowcem, co z pewnością będzie stanowić doskonałe urozmaicenie pobytu.

Do atrakcji Leska należy zaliczyć także źródła mineralne. Tuż opodal kirkutu, w malowniczej i bardzo spokojnej kotlinie, usytuowane są ocembrowane źródła wód mineralnych: Julian, Mieczysław, Marcin, Jadwiga i Józef. Z tutejszych źródeł wydobywa się słabo mineralizowane wody siarczkowe. Każde z nich ma wydajność 2-3 litrów na minutę.

Warto także wygospodarować nieco czasu na przechadzkę po Rezerwacie Góry Sobień, skąd już od samego początku roztaczają się kapitalne widoki na okolicę. Niegdyś na wspomnianej górze wznosił się warowny zamek, natomiast obecnie możemy podziwiać jedynie jego dość dobrze zachowane ruiny. Na szczycie góry stosunkowo niedawno urządzona została platforma widokowa, z której można kontemplować piękne widoki na dolinę Sanu.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)