Jurgów kamery na stokach narciarskich

Jurgów

Kamery w Jurgowie

Jurgów: Jurgów SKI górna stacja

Kamery na stokach w Jurgowie

Jurgów to niewielka wieś leżąca na południu Polski w województwie małopolskim, położona w odległości zaledwie kilku kilometrów od Bukowiny Tatrzańskiej, przy trasie nr 49. Historia wsi sięga XVI wieku, bowiem założona została w 1546 roku, i stosunkowo niedawno, bo 20 lat temu, bardzo hucznie świętowane było 450-lecie wsi. Obecnie Jurgów jest bardzo popularnym celem wypraw licznych turystów poszukujących ciszy, spokoju i chcących uciec z dala od miejskiego zgiełku. Wieś położona jest tuż u podnóża szczytów, przy granicy ze Słowacją i z dala, choć nie daleko, od miast.

Tą malowniczo leżącą wieś warto odwiedzić o każdej porze roku, bowiem ze względu na swoje położenie oferuje turystom szereg możliwości spędzania wolnego czasu. Wiosną i latem Jurgów stanowi doskonałą bazę wypadową na górskie wędrówki, natomiast zimą, kiedy w końcu spadnie biały puch, przyciąga licznych narciarzy i snowboardzistów. Narciarze mają tutaj do dyspozycji cztery kilometry świetnie przygotowanych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Ponadto w obrębie wsi, jak i w jej najbliższych okolicach wytyczone zostały trasy biegowe, które spełnią oczekiwania większości narciarzy.

W wolnym czasie lub w ramach odpoczynku, pomiędzy kolejnymi wyprawami na górskie szlaki lub zjazdami na nartach, warto zapoznać się z historią wsi i tutejszymi zabytkami. Warto wygospodarować nieco czasu na spokojny i relaksujący spacer po Jurgowie, w trakcie którego będziemy mieli szansę zobaczyć najciekawsze i zabytkowe obiekty położone na Szlaku Architektury Drewnianej. Do najważniejszych należy zaliczyć świątynię wzniesioną w XVII wieku oraz Zagrodę Sołtysów wybudowaną w 1861 roku wraz z zespołem drewnianych szałasów pasterskich.

Jurgów nie posiada mocno zróżnicowanej bazy noclegowej, niemniej jednak nie oznacza to, że turyści nie mają w czym wybierać. Ofertę noclegową Jurgowa tworzą przede wszystkim kameralne kwatery prywatne i pokoje gościnne, które zazwyczaj charakteryzują się przystępnym standardem w korzystnej cenie. Natomiast turyści o zasobniejszych portfelach mogą wybierać pomiędzy apartamentami i pensjonatami oferującymi zazwyczaj podwyższony standard.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)