Kasina Wielka kamery na stokach narciarskich

Kasina Wielka

Kamery w Kasinie Wielkiej

Kasina Wielka: Kasina Ski&Bike Park górna stacja

Kamery na stokach w Kasinie Wielkiej

Kasina Wielka to stosunkowo duża wieś, położona w województwie małopolskim, zamieszkana przez około 2800 osób. Miejscowość usadowiła się w szerokim obniżeniu pomiędzy potężnymi masywami Beskidu Wyspowego, i należy do najpiękniej położonych wiosek w Beskidach. Kasina Wielka to miejscowość znana w całej Polsce z kilku powodów. To właśnie stąd pochodzi nasza multimedalistka olimpijska Justyna Kowalczyk. Na tutejszym dworcu kolejowym kręcone były sceny do filmu Steven Spielberga „Lista Schindlera”, tutaj także sam Andrzej Wajda kręcił zdjęcia do „Katynia”.

Mimo, że o Kasinie Wielkiej głośno zrobiło się stosunkowo niedawno, to wśród narciarzy miejscowość znana była o wiele wcześniej, ze względu na znajdujący się tutaj ośrodek narciarski. Od wschodu nad wsią góruje Śnieżnica wznosząca się na wysokość 1001 m n.p.m. i to właśnie na jej zachodnich zboczach wytyczone zostały trasy zjazdowe. Narciarze mają tutaj do dyspozycji kolejkę krzesełkową firmy Tatrapoma wyposażoną w czteroosobowe kanapy. Przy górnej stacji kolejki swój początek mają dwie trasy narciarskie. Trasa czerwona biegnie bezpośrednio wzdłuż kolejki krzesełkowej, natomiast trasa niebieska odchodzi od wyciągu łukiem i prowadzi przez przecinkę w lesie. Tuż opodal kas znajduje się budynek szkółki narciarskiej, która dysponuje krótkim wyciągiem talerzykowym.

Największą atrakcją Kasiny Wielkiej bez wątpienia jest stacja narciarska Śnieżyca, niemniej jednak warto także rozejrzeć się po wsi i jej najbliższych okolicach, bowiem możemy znaleźć tutaj ciekawe obiekty i miejsca. W Kasinie Wielkiej warto zobaczyć świątynię pw. Św. Marii Magdaleny. Ten drewniany kościół znajduje się na małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej pochodzi z 1624 roku. Dwukondygnacyjna wieża świątyni dobudowana została w 1760 roku i zwieńczona jest baniastym hełmem, na którym usytuowana jest latarnia. Niemniej ciekawe jest także wnętrze. Bowiem na belce tęczowej umieszczony jest krucyfiks oraz wycięte w desce postacie Matki Bożej oraz św. Jana z XVII wieku.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)