Wierchomla Mała kamery na stokach narciarskich

Wierchomla Mała

Kamery w Wierchomli Małej

Wierchomla Mała: Dwie Doliny Wierchomla

Kamery na stokach w Wierchomli Małej

Wierchomla Mała to wieś, leżąca w województwie małopolskim i jak sama nazwa wskazuje, niewielka. Położona jest zaledwie kilkanaście kilometrów od popularnego miasta uzdrowiskowego Piwniczna-Zdrój. Pierwsze wzmianki w księgach historycznych na temat Wierchomli Małej pojawiają się już w czasach średniowiecza, natomiast pierwsza osada, w miejscu dzisiejszej wsi, lokowana była na początku XVII wieku.

Wierchomla Mała swą popularność zawdzięcza dogodnemu położeniu na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, który swym zasięgiem obejmuje pasmo Beskidu Sądeckiego. Fenomenalne warunki naturalne oraz szereg możliwości spędzania aktywnie czasu sprawia, że jest doskonałym miejscem do wypoczynku, o każdej porze roku. Latem turyści mają do dyspozycji wiele szlaków pieszych i rowerowych, które prowadzą przez najciekawsze zakątki regionu oraz ciekawie zorganizowany park linowy. Natomiast zimą we wsi funkcjonuje nowoczesny kompleks narciarski, oferujący ciekawe i doskonale przygotowane trasy zjazdowe.

Przebywając w Wierchomli Małej, niezależnie od pory roku, warto wybrać się na przechadzkę. Przy wielu szlakach spotkać możemy stare łemkowskie chaty, które są swoistym świadectwem nie tylko historii wsi, ale także regionu.

Wierchomla Mała to miejscowość doskonale przygotowana do podjęcia turystów o każdej porze roku. Różnorodna oferta noclegowa wsi spełni oczekiwania nawet najwybredniejszych turystów. Na miejscu działa luksusowy hotel z pełnym zapleczem SPA i basenem. Natomiast turyści poszukujący noclegów w przyzwoitych cenach mają do dyspozycji pensjonaty, a także najtańsze i niezwykle kameralne pokoje gościnne i kompleksy wczasowe.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)