Ustroń kamery na stokach narciarskich

Ustroń

Kamery w Ustroniu

Ustroń: Poniwiec górna stacja

Kamery na stokach w Ustroniu

Ustroń to bardzo popularna miejscowość górska położona w województwie śląskim. Malowniczo usadowiła się pomiędzy szczytami Beskidu Śląskiego, nad rzeką Wisłą, tuż nieopodal Szczyrku i Wisły. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, Ustroń przeszedł ogromną przemianę. Ze stosunkowo niewielkiej wsi, przemienił się w nowoczesne uzdrowisko, a po drodze nie stracił wiele ze swojego wspaniałego charakteru.

Walory krajobrazowe oraz doskonała infrastruktura turystyczno-rekreacyjna tworzą fenomenalne warunki do wypoczynku, zarówno latem, jak i zimą. Przybywając do Ustronia, warto wygospodarować nieco czasu na zwiedzanie samego miasteczka, a nie tylko okolicznych szczytów. Oczywiście obowiązkowym punktem zwiedzania jest Rynek, lecz nie jest to jedyne miejsce, kryjące w sobie liczne atrakcje.

Ponadto Ustroń to doskonałe miejsce do uprawiania turystyki aktywnej, zarówno latem jak i zimą. Liczne szlaki piesze, spacerowe, a także rowerowe oraz stacje narciarskie zapewniają atrakcje przez cały rok. A co ciekawe, nawet kajakarze i lotniarze znajdą sobie tutaj zajęcie! Jedną z głównych, a nawet zaliczanych do największych atrakcji Ustronia jest Czantoria, wznosząca się na 995 metrów n.p.m., górująca nad stacją narciarską. Na miejscu funkcjonuje całoroczny tor saneczkowy, a także bardzo nowoczesna, i co ważne całoroczna, kolej linowa, wyposażona w czteroosobową kanapę. Latem jest to doskonały punkt wypadowy letnich wędrówek, zaś zimą aktywną stacją sportów zimowych.

Równie atrakcyjna, choć mniej popularna wśród turystów, jest także Równica, sięgająca 883 m n.p.m., na którą możemy dojechać samochodem, dzięki czemu zarówno starsi, jak i najmłodsi turyści mogą skusić się na atrakcje czekające na szczycie. Wierzchołek Równicy to prawdziwe centrum rozrywki. Na miejscu działa strzelnica dla dzieci, park rozrywki, karczmy, schronisko, a przy doskonałej pogodzie roztaczają się stąd fenomenalne widoki.

Ustroń to doskonałe miejsce dla wszystkich turystów, nie zależnie od ulubionych form wypoczynku, bowiem szereg możliwości spędzania wolnego czasu, spełni oczekiwania znakomitej większości urlopowiczów. W Ustroniu działa także kilka krytych basenów, kortów tenisowych oraz zyskujące coraz większą popularność – gabinety odnowy biologicznej

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)