Ustroń: kamera na stoku Poniwiec dolna stacja

Poniwiec dolna stacja - Ustroń

Zobacz aktualny obraz z kameryPoniwiec dolna stacja

Ustroń: Poniwiec górna stacjaUstroń: PoniwiecZobacz obraz online z kamery

Poniwiec dolna stacja w Ustroniu

Poniwiec, to powszechnie znana nazwa ośrodka narciarskiego położonego na zboczach Małej Czantorii, wznoszącej się na wysokość 866 m n.p.m. Kręgosłupem stacji narciarskiej Poniwiec jest czteroosobowa kolejka krzesełkowa o przepustowości około 1500 osób na godzinę, o długości 800 metrów, wzdłuż której bezpośrednio biegnie czerwona trasa narciarska o długości 900 metrów. Została ona wyposażona w wydajny system sztucznego naśnieżania, jest codziennie ratrakowana, a także oświetlona, co umożliwia jazdę nawet po zmroku. Stacja narciarska Poniwiec otwarta jest od godziny 8.00 do 21.00.

Na lewo od głównego wyciągu, czyli kolejki krzesełkowej, w dolnej części stoku, postawiony został 170-metrowy wyciąg orczykowy obsługujący łagodną trasę niebieską, która nadaje się doskonale dla dzieci, jak i początkujących narciarzy. Natomiast w górnej części stoku, nieco poniżej górnej stacji kolejki krzesełkowej, specjalnie z myślą o miłośnikach freestylu stworzony został snowpark z kilkoma przeszkodami. W górnej części polany wytyczone zostały także ścieżki do narciarstwa biegowego, a także do jazdy na skuterach śnieżnych.

Na szczególną uwagę zasługuje zaplecze stacji narciarskiej Poniwiec, bowiem tuż przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego znajduje się Hotel Poniwiec, który stanowi doskonałą bazę wypadową na okoliczne szlaki. Położony jest w niezwykle przyjemnym i przede wszystkim cichym zakątku Beskidu Śląskiego. Ogromną atrakcją hotelu jest taras zlokalizowany na jego dachu, skąd roztacza się panorama całego ośrodka oraz na dolinę potoku Poniwiec.

2016.01.15 - Przykładowy obraz z kamery ze stoku Poniwiec dolnej stacji w Ustroniu

Poniwiec dolna stacja w Ustroniu

W obrębie stacji narciarskiej funkcjonują dwie szkółki – narciarska QBL oraz snowboardowa Pauliny Ligockiej, pierwszej polskiej snowboardzistki. Ponadto na miejscu funkcjonuje także wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, a także centrum testowe. Zmęczeni całodziennym szusowaniem po stokach narciarze, wieczorem mogą się wybrać do centrum odnowy biologicznej - SPA znajdującej się w hotelu Poniwiec, oferujące większość podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, a także masaży i kuracji odmładzających.

Obraz z kamery pochodzi ze strony poniwiec.pl