Ustroń: kamera na stoku Poniwiec górna stacja

Poniwiec górna stacja - Ustroń

Poniwiec górna stacja

Zwardoń: Zwardoń-Ski dolna stacjaUstroń: Poniwiec dolna stacjaZobacz obraz online z kamery

Poniwiec górna stacja w Ustroniu

Kamera, przekazująca powyższe zdjęcia, zamontowana została przy górnej stacji głównej kolejki krzesełkowej w niewielkiej stacji narciarskiej Poniwiec położonej na zboczach Małej Czantorii. Kolejka o długości 800 metrów, wciągająca narciarzy prawie, że na sam szczyt Małej Czantorii i obsługuje długą na 900 metrów, czerwoną trasę narciarską. Nadaje się ona doskonale dla średniozaawansowanych jak i wprawionych narciarzy oraz snowboardzistów. Początkujący narciarze, którzy na nartach pokonali już przynajmniej kilkanaście kilometrów, mogą również spróbować tutaj swoich sił. Ponadto w dolnej części stoku funkcjonuje 170-metrowy wyciąg orczykowy, obsługujący łagodną trasę niebieską, zaś tuż poniżej górnej stacji kolejki krzesełkowej, zlokalizowany jest snowpark z kilkoma przeszkodami.

Poniwiec to stosunkowo niewielka stacja narciarska, którą choć raz warto odwiedzić, bowiem Mała Czantoria stanowi także doskonały punkt wypadowy do wieży widokowej na Czantorii Wielkiej czy też do schroniska czeskiego. Z górnej stacji kolejki krzesełkowej Poniwiec na Małej Czantorii prowadzi szlak turystyczny do prywatnego schroniska czeskiego, które powstało na przełomie XIX i XX wieku, które do dziś w niezmienionej formie stoi w tym samym miejscu. Doskonałym pomysłem może być także wycieczka na wieżę widokową. Została ona wybudowana w 2002 roku z ocynkowanej stali, tuż nieopodal granicy czesko-polskiej. Wysokość wieży wynosi około 28 metrów, zaś platforma widokowa usytuowana jest na 21 metrze. Roztaczają się stąd fenomenalne widoki na aż trzy państwa europejskie: Słowację, Czechy oraz oczywiście Polskę.

2016.01.15 - Przykładowy obraz z kamery ze stoku Poniwiec górnej stacji w Ustroniu

Poniwiec górna stacja w Ustroniu Poniwiec górna stacja w Ustroniu zdjęcie nr 2

Ogromną atrakcją Ustronia jest bez wątpienia Park Linowy zlokalizowany na szczycie Równicy. Jest to jedna z ciekawszych atrakcji i szczególnie spodoba się osobom, które preferują aktywny wypoczynek oraz wyższy poziom adrenaliny we krwi. Przed wejściem na tor przeszkód wymagane jest przejście obowiązkowego szkolenia. Turyści mają do dyspozycji kilka tras, które położone są na wysokości od 3 do 12 metrów, i naszpikowane są przeszkodami.

Obraz z kamery pochodzi ze strony poniwiec.pl