Ustroń: kamera na stoku Poniwiec

Poniwiec - Ustroń

Ustroń: Poniwiec dolna stacjaUstroń: Czantoria Solisko

Poniwiec w Ustroniu

Stacja narciarska, powszechnie znana jako Ustroń Poniwiec, położona jest na zboczach Małej Czantorii, leżącej w głównym grzbiecie Pasma Czantorii, w Beskidzie Śląskim, około 3 kilometrów na północny zachód od Wielkiej Czantorii. Dolna stacja kolejki, widoczna na zdjęciach z kamery obrotowej, postawiona jest w niewielkim rozszerzeniu głębokiej doliny, usytuowanej pomiędzy zalesionymi stokami Wielkiej i Małej Czantorii.

Kolejka krzesełkowa, będąca główną osią ośrodka, o długości 800 metrów, firmy Bartholet Maschinenbau AG, wyposażona w czteroosobowe kanapy, postawiona została w 2013 roku, w miejscu wyciągu orczykowego, który funkcjonował tutaj od połowy lat 80. W trakcie modernizacji tego niewielkiego terenu narciarskiego, na nowo wyprofilowana została także trasa. Całkowicie przebudowano jej przebieg i wyposażona została w nowoczesny system naśnieżania i oświetlenia. W dolnej części stoku postawiony został krótki, darmowy wyciąg orczykowy oraz zimowy ogródek narciarski stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych.

Obecnie Stacja Narciarska Poniwiec to dość przyjemny, choć niewielki, teren rodzinny, który charakteryzuje się dość trudną trasą. Niemniej jednak stok jest dość szeroki, i mimo dość dużego nachylenia, powinni poradzić sobie z nim nawet początkujący narciarze, którzy przynajmniej już kilka razy zjeżdżalni na nartach. Na miejscu działa wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, restauracja, a także hotel, do którego stacja Ustroń Poniwiec jest dodatkiem, lecz dostępna jest ona dla wszystkich, nie tylko gościom hotelu.

2016.01.27. - Przykładowy obraz z kamery z ośrodka Poniwiec w Ustroniu

Poniwiec w Ustroniu Poniwiec w Ustroniu zdjęcie nr 2

Największą wadą Stacji Narciarskiej Poniwiec wydaje się być dojazd, który niedoświadczonym kierowcom może sprawić nieco trudności. Prowadzi on na dość długą, i mimo, że malowniczą, to bardzo wąską trasą wzdłuż potoku.

Obraz z kamery pochodzi ze strony poniwiec.pl