Ustroń: kamera na stoku Czantoria górna stacja

Czantoria górna stacja - Ustroń

Ustroń: Czantoria SoliskoUstroń: Czantoria

Czantoria górna stacja w Ustroniu

Mimo, że jakość obrazu z tej kamery nie jest najlepsza, to doskonale oddaje klimat stacji narciarskiej rozciągającej się na zboczach Czantorii Wielkiej, a także ukazuje widoki roztaczające się z górnej stacji kolejki krzesełkowej, będącej główną osią stacji narciarskiej. Kolej linowa na Czantorii Wielkiej to czteroosobowy wyciąg krzesełkowy wwożący turystów i narciarzy z Ustronia prawie, że na sam szczyt Czantorii Wielkiej, w okolice Polany Stokłosica. Górna stacja kolejki położona jest na wysokości 851 m n.p.m.

Kolej krzesełkowa, widoczna na zdjęciach z kamery, obsługuje dwie trasy: niebieską „dwójkę”, o długości 2600 metrów oraz czerwoną „jedynkę”, o długości 1900 metrów. W górnym odcinku trasy nr 1 wytyczona została także 200-metrowa, czerwona trasa narciarska obsługiwana przez wyciąg orczykowy Stokłosica. Podobnie jak w przypadku trasy czerwonej, również i w przypadku trasy niebieskiej, jej górna część, obsługiwana jest przez wyciąg orczykowy Faturka, którego długość wynosi około 670 metrów. Oba wyciągi obsługują trasy, które doskonale nadają się dla początkujących jak i średniozaawansowanych narciarzy, a dodatkowo pomagają zmniejszyć kolejki przy głównym wyciągu krzesełkowym.

W obrębie stacji narciarskiej na Czantorii Wielkiej działają dwie licencjonowane szkółki narciarsko-snowboardowe. Pierwsza z nich „Zimorodek” połączona jest z serwisem i wypożyczalnią sprzętu narciarskiego, a także sklepem sportowym. Natomiast druga szkółka narciarska „Centrum Szkoleń” zajmuje się nie tylko szkoleniem narciarzy, również prowadzi wypożyczalnię i serwis należący do Polskiej Grupy Wypożyczalni WinterGroup.

2016.01.15 - Przykładowy obraz z kamery z górnej stacji Czantoria w Ustroniu

Czantoria górna stacja w Ustroniu

Obraz z kamery pochodzi ze strony interbeskidy.net