Rytro kamery na stokach narciarskich

Rytro

Kamery w Rytrze

Rytro: Ryterski Raj dolna stacja

Kamery na stokach w Rytrze

Z racji swojego malowniczego położenia, Rytro od wielu lat cieszy się opinią bardzo atrakcyjnej miejscowości turystyczno-wypoczynkowej. Jeszcze kilkanaście lat temu sława Rytra dotyczyła głównie okresu letniego, lecz od czasu wybudowania tutaj niewielkiej stacji narciarskiej Ryterski Raj, która ulokowana jest w głębi doliny Roztoki, wieś stała się atrakcyjna również zimą. Rytro leży w północnej części malowniczego Beskidu Sądeckiego, tuż opodal Nowego Sącza.

Największym atutem Rytra jest stosunkowo niewielkie zatłoczenie, a także panująca tutaj sielankowa atmosfera, która sprzyja efektywnej regeneracji sił. Podczas pobytu turyści mogą rozkoszować się wszechobecną ciszą i spokojem, pośród pięknej i niezniszczonej przez działalność człowieka przyrody. Latem Rytro stanowi doskonałą bazę wypadową na okoliczne szlaki, a położenie miejscowości sprzyja uprawianiu aktywnego wypoczynku.

Zimą natomiast, do Rytra ściągają liczni narciarze. W znanej z lektury dla dzieci „Rogaś z Doliny Roztoki” dolinie usytuowana jest dolna stacja ośrodka narciarskiego Ryterski Raj. Trasy narciarskie wytyczone zostały na północnych stokach Jastrzębskiej Góry wznoszącej się na 675 m n.p.m. Ryterski Raj to średniej wielkości ośrodek narciarski. Dysponuje on w sumie trzema trasami niebieskimi, jedną czerwoną i jedną zielona, dlatego nadaje się doskonale zarówno dla początkujących jak i wprawionych narciarzy. W tym miejscu warto wspomnieć, że Ryterski Raj objęty jest karnetem BeskidSki, który swoim zasięgiem obejmuje również stacje narciarskie: Śnieżnicę, Laskową, Podstolice, Kokuszkę, Jaworki, Azoty i Spytkowice.

Ogromnym atutem Rytra jest bardzo dobrze przygotowana i zróżnicowana baza noclegowa. Turyści szukający noclegu w Rytrze mogą wybierać spośród nowoczesnych hoteli, apartamentów i kameralnych kwater prywatnych.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)