Rytro: kamera na stoku Ryterski Raj dolna stacja

Ryterski Raj dolna stacja - Rytro

Świeradów-Zdrój: Ski-Sun kolej gondolowaRytro: Ryterski Raj górna stacja

Ryterski Raj dolna stacja w Rytrze

Ryterski Raj to pięknie położony i nowoczesny ośrodek narciarski leżący w województwie małopolskim, w dość dużej wsi Rytro. Zimą ośrodek jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji turystycznych tej miejscowości, bowiem spełnia oczekiwania zarówno doświadczonych, jak i początkujących narciarzy. Kamera przekazująca powyższy obraz została zamontowana w pobliżu dolnej stacji kolejki krzesełkowej, będącej głównym elementem ośrodka.

Trasy narciarskie Ryterskiego Raju wytyczone zostały na północnych zboczach Jastrzębskiej Góry (675 m n.p.m.), będącej wzniesieniem w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Stoki, po których biegną trasy mimo, że góra jest raczej niezbyt wysoka, są dość strome i pozwoliły wyznaczyć tutaj w miarę zróżnicowane trasy. I tak doświadczeni narciarze mają do dyspozycji długą na 700 metrów, czerwoną trasę, która biegnie bezpośrednio wzdłuż kolejki krzesełkowej. Natomiast mniej doświadczeni amatorzy białego szaleństwa mają do dyspozycji trasę niebieską o długości 1200 metrów, która nadaje się doskonale również dla osób pragnących podnieść swoje umiejętności. Szerokość stoku dochodzi tutaj do 50 metrów.

Adepci narciarstwa mają do dyspozycji dwa wyciągi orczykowe obsługujące łatwe, lecz bardzo krótkie trasy, natomiast najmłodsi swoich sił spróbować mogą na krótkiej, zaledwie 50-metrowej trasie biegnącej wzdłuż wyciągu taśmowego. Wszystkie trasy w Stacji Narciarskiej Ryterski Raj są sztucznie naśnieżane, oświetlone i w razie potrzeby ubijane ratrakiem.

2015.12.15. - Przykładowy obraz z kamery w Rytrze z ośrodka Ryterski Raj z dolnej stacji

Ryterski Raj dolna stacja w Rytrze Ryterski Raj dolna stacja w Rytrze zdjęcie nr 2

Nie ulega wątpliwości, że Ryterski Raj to stacja, która pomimo swoich niewielkich rozmiarów jest bardzo dobrym miejscem dla początkujących, jak i doświadczonych narciarzy. Każdy znajdzie tutaj trasę dla siebie. Dodatkowym atutem jest także doskonała infrastruktura oraz stosunkowo niewielkie zatłoczenie stacji. W obrębie Ryterskiego Raju działa wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz restauracja, oferująca lokalne specjały. W najbliższej okolicy usytuowane są liczne kwatery prywatne, a także hotele oferujące wysoki standard usług.

Obraz z kamery pochodzi ze strony ryterskiraj.pl