Świeradów-Zdrój kamery na stokach narciarskich

Świeradów-Zdrój

Kamery w Świeradowie-Zdroju

Świeradów-Zdrój: Ski-Sun dolna stacja

Kamery na stokach w Świeradowie-Zdroju

Świeradów-Zdrój to malowniczo położone uzdrowisko w sercu Gór Izerskich w województwie dolnośląskim, tuż na zachód od Jeleniej Góry. Ze względu na położenie miasta, w tak dogodnym miejscu, panuje tutaj wyjątkowy mikroklimat charakteryzujący się leczniczymi właściwościami. Ponadto w jego obrębie usytuowane są liczne źródła wód mineralnych i radonowych, a także duże pokłady borowiny. Sielankowa atmosfera, leczniczy klimat i fenomenalne warunki przyrodnicze, zachęcające do aktywnego wypoczynku, stwarzają doskonałe warunki do regeneracji ciała i umysłu.

Urlop w Świeradowie-Zdroju jest doskonałym pomysłem o każdej porze roku. Latem turyści i kuracjusze, w ramach aktywnego wypoczynku, mogą się wybrać na długie i relaksujące spacery czy też przejażdżki rowerowe, a na specjalnie przygotowanych trasach, na przechadzkę z ostatnio coraz bardziej popularnymi kijkami (nordic walking). Zimą zaś, Świeradów-Zdrój odwiedzany jest licznie przez pasjonatów narciarstwa i snowboardu, którzy z chęcią korzystają z licznych tras wyznaczonych w Górach Izerskich. Ponadto Świeradów-Zdrój położony jest nieopodal Czech i Niemiec oraz Karkonoszy, dlatego stanowi również doskonałą bazę wypadową do innych stacji narciarskich.

Ofertę noclegową Świeradowa-Zdroju tworzą przede wszystkim sanatoria i ośrodki rehabilitacyjne, odwiedzane głównie przez kuracjuszy, lecz wybierając pomiędzy ofertami warto zainteresować się zakresem oferowanych zabiegów oraz wyposażeniem. Ciekawą ofertę noclegów w Świeradowie-Zdroju posiadają także pensjonaty, które oferują wypoczynek w bardzo dobrym standardzie za niewygórowaną kwotę. Natomiast turyści, którzy muszą planować swoje wydatki dość skrupulatnie, mogą przebierać w ofertach kwater prywatnych.

Po aktywnie spędzonym dniu w Świeradowie-Zdroju warto poświęcić nieco czasu na poznanie jego innego oblicza. W miasteczku znajduje się kilka miejsc i obiektów, które warto zwiedzić i zobaczyć. W programie zwiedzania nie powinno zabraknąć Domu Zdrojowego, pięknej budowli położonej w samym centrum miasta. Nad budowlą góruje 46-metrowa wieża zegarowa, a tuż obok usytuowana jest ciekawa Hala Spacerowa Spacerniak, najdłuższa na Dolnym Śląsku (80 metrów) o modrzewiowej konstrukcji, ze wspaniałymi polichromiami i witrażami. Warto także zobaczyć wybudowany w 1890 roku Czarci Młyn oraz stare Chaty Sudeckie usytuowane na peryferiach Świeradowa.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)