Zwardoń kamery na stokach narciarskich

Zwardoń

Kamery w Zwardoniu

Zwardoń: Zwardoń-Ski górna stacja

Kamery na stokach w Zwardoniu

Zwardoń to niezwykle malowniczo położona miejscowość przygraniczna, leżąca w odległości około 30 kilometrów od Żywca, tuż przy granicy ze Słowacją, w województwie śląskim, rozciągająca się na zachodnim skraju Beskidu Żywieckiego. Miejscowość usadowiła się na Przełęczy Zwardońskiej, pomiędzy masywami Stołowego Wierchu, Rachowca, Skalanki oraz Beskidu Granicznego. Pierwsze wzmianki na temat osady, w miejscu dzisiejszej wsi, w księgach historycznych pojawiają się w XII wieku. Założona została głównie przez hodowców owiec i bydła.

Dziś Zwardoń to coraz popularniejsza miejscowość, szczególnie wśród turystów podróżujących z rodziną. Położenie wsi zapewnia szereg możliwości spędzania wolnego czasu, zarówno aktywnie, jak i leniwie, o każdej porze roku. Latem do najpopularniejszych aktywności turystów zaliczyć można górskie wędrówki piesze oraz wyprawy rowerowe. Przebywając w Zwardoniu warto wybrać się na Baranią Górę, sięgającą 1220 m n.p.m., czy też Sklanka, wznoszącego się na 867 metrów n.p.m. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu Zwardoń stanowił jedynie przystanek w drodze na Słowację, zaś dziś jest coraz częściej głównym celem podróży.

Zimą do Zwardonia ściągają także miłośnicy sportów zimowych, głównie narciarzy i snowboardzistów, skuszonych świetnie zagospodarowanymi terenami, nowoczesną infrastrukturą oraz licznymi, i co bardzo ważne, zróżnicowanymi trasami narciarskim. W miejscowych ośrodkach narciarskich odnajdzie się każdy narciarz, zarówno ten początkujących, jak i wprawiony w szaleństwach na śniegu.

Baza noclegowa w Zwardoniu nie jest mocno zróżnicowana, lecz jest dość dobrze rozbudowana. Największą popularnością wśród turystów cieszą się kameralne kwatery prywatne, a także ośrodki wypoczynkowe oraz liczne gospodarstwa agroturystyczne. We wsi, działają także nieliczne pensjonaty i apartamenty, które oferują podwyższony standard usług i zakwaterowania.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)