Karpacz kamery na stokach narciarskich

Karpacz

Kamery w Karpaczu

Karpacz: Karpatka stok

Kamery na stokach w Karpaczu

Nie od dziś wiadomo, że Karpacz jest znaczącym i popularnym kurortem zimowym zapewniającym szereg możliwości związanych ściśle z uprawianiem sportów zimowych. Każdej zimy miasteczko odwiedzane jest przez dziesiątki tysięcy turystów, bowiem Karpacz charakteryzuje się doskonałymi warunkami naturalnymi, niezbędnymi do uprawiania sportów zimowych. W granicach tego stosunkowo niewielkiego, lecz rozciągającego się na dość dużej powierzchni miasteczka, znajduje się ponad 20 pojedynczych wyciągów narciarskich, obsługujących łatwe, zazwyczaj zielone i niebieskie trasy, które nadają się wręcz idealnie do stawiania pierwszych kroków na nartach lub też snowboardzie.

Doświadczeni narciarze mają do dyspozycji, znaną w całej Polsce, Stację Narciarską na Kopie, będącą jedną z najstarszych w polskich Sudetach. Pierwsza jednoosobowa kolejka krzesełkowa powstała tutaj już w 1959 roku, a co bardzo ciekawe, po wielu modernizacjach i remontach, istnieje i funkcjonuje tutaj aż po dziś dzień. Ośrodek Narciarski Kopa obecnie dysponuje 8 wyciągami, które obsługują ponad 6 kilometrów tras zjazdowych. Trasy wytyczone na zboczach Kopy przeważnie oznaczone są kolorem niebieskim i czerwonym, i w dużej mierze przeznaczone są dla średniozaawansowanych i doświadczonych narciarzy.

Tuż poniżej dolnej stacji kolejki krzesełkowej, wiodącej na Kopę, usytuowana jest górna stacja nowoczesnej kolejki krzesełkowej, wyposażonej w sześcioosobowe kanapy, należąca do operatora Winterpol, czyli do właścicieli Stacji Narciarskiej Biały Jar. Biały Jar jest nową stacją narciarską wybudowaną w 2011 roku i obecnie cieszy się ogromną popularnością mimo, że dysponuje stosunkowo niewielkim terenem narciarskim, w obrębie którego wyznaczone zostały 3 trasy zjazdowe o długości 600 (czerwona), 800 i 1100 (niebieskie) metrów.

Nie ulega wątpliwości, że Karpacz odgrywa niesłychanie ważną rolę na narciarskiej mapie Polski. To doskonałe miejsce dla doświadczonych jak i początkujących narciarzy, bowiem w obrębie miasta znajduje się kilkadziesiąt wyciągów, które obsługują trasy o różnym stopniu trudności. Dodatkowym atutem Karpacza są także liczne atrakcje, które pomogą zapełnić czas podczas złych warunków pogodowych uniemożliwiających jazdę na nartach.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)