Karpacz: kamera na stoku Karpatka panorama ze stoku

Karpatka panorama ze stoku - Karpacz

Karpatka panorama

Karpacz: Karpatka stokKarpacz: Pod WangiemZobacz obraz online z kamery

Karpatka panorama w Karpaczu

Karpacz to jeden z największych kompleksów narciarskich w Karkonoszach. W samym miasteczku, w jego administracyjnych granicach, znajduje się kilkadziesiąt wyciągów orczykowych i talerzykowych obsługujących proste, niebieskie trasy zjazdowe. Zazwyczaj są to niewielkie rodzinne stacje, dysponujące krótkimi wyciągami. Jedną z takich stacji jest Karpatka położona na północnym zboczu góry Karpatka wznoszącej się na wysokość 727 m n.p.m. Ośrodek znajduje się w zachodniej części Karpacza, zwanej Płóczki.

Niestety ustawienie kamery jest dość niefortunne i dużą część obrazu zasłania dach. Na zdjęciach z kamery widoczna jest ulica Myśliwska, przy której znajduje się bezpłatny parking oraz wejście do stacji narciarskiej. Ośrodek Karpatka oddaje narciarzom do użytku dwa wyciągi talerzykowe o przepustowości 650 osób na godzinę każdy. Co bardzo ważne, stok w całości oświetlony jest halogenami, które umożliwiają jazdę również po zmroku. Trasy w całości są także sztucznie naśnieżane i ratrakowane. Długość tutejszych tras wynosi 350- i 300 metrów.

Niestety największą zmorą narciarzy przybywających do Karpacza są pojedyncze karnety. Obowiązują one tylko na stacji, na której zostały zakupione. I choć kilka lat temu krążyły pogłoski na temat wprowadzenia wspólnych karnetów, do tej pory nic się nie zmieniło. Wspólny karnet obejmujący chociażby większość, tych niewielkich, stacji narciarskich z pewnością sprawiłby, że Karpacz stałby się jeszcze bardziej atrakcyjny.

2016.01.08. - Przykładowy obraz z kamery na stoku Karpatka w Karpaczu

Karpatka panorama w Karpaczu Karpatka panorama w Karpaczu zdjęcie nr 2

Karpacz zdecydowanie stanowi doskonały pomysł na narciarski urlop, bowiem ogromna ilość dostępnych tras, a także ich zróżnicowany poziom trudności sprawia, że każdy znajdzie tutaj trasę i stok odpowiadający własnym umiejętnościom. W sumie w obrębie miasta początkujący narciarze mają do dyspozycji grubo ponad 20 niebieskich tras narciarskich, zaś wprawieni miłośnicy białego szaleństwa z pewnością chętnie wybiorą się do stacji narciarskich na Kopie i w Białym Jarze.

Obraz z kamery pochodzi ze strony wyciag-karpacz.pl