Karpacz: kamera na stoku Biały Jar - górna stacja

Biały Jar - górna stacja - Karpacz

Karpacz: Pod WangiemKarpacz: Biały Jar - dolna stacja

Biały Jar w Karpaczu - górna stacja

Biały Jar to niewielka stacja narciarska położona około dwóch kilometrów w górę od centrum Karpacza. I choć dysponuje zaledwie trzema trasami, o dwóch stopniach trudności (dwie trasy czerwone oraz jedna niebieska) to cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Stacja powstała w 2011 roku i należy do najnowocześniejszych w Polsce. Kamera, z której obraz mamy szansę oglądać, zamontowana została w okolicach górnej stacji kolejki krzesełkowej.

Do stacji narciarskiej Biały Jar możemy dojechać samochodem. Tuż opodal dolnej stacji wyciągu usytuowany jest dość spory, lecz niestety płatny parking. Niezależnie od długości postoju miejsce parkingowe kosztuje 15 złotych. Darmowe miejsca postojowe usytuowane są opodal górnej stacji. Możemy do nich dojechać objeżdżając stok z lewej lub prawej strony. Dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla słabszych kierowców, którzy nie lubią poruszać się w ścisku, i dla turystów nie posiadających samochodów, są busy i taksówki regularnie kursujące pomiędzy centrum Karpacza a Białym Jarem. Przy minimum czterech pasażerach, cena przewozu wynosi 5 złotych od osoby.

Stacja narciarska Biały Jar jest doskonale przygotowany do podjęcia narciarzy. Przy dolnej stacji wyciągu znajduje się praktycznie wszystko, czego narciarzom potrzeba do szczęścia. Kilka barów, karczmy, restauracje, toalety, bankomat oraz oczywiście wypożyczalnia sprzętu sportowego. Wszystko położone jest w niewielkiej odległości od siebie. Przy górnej stacji wyciągu krzesełkowego, naturalnie znajduje się kasa, kolejna wypożyczalnia sprzętu, a także strefa relaksu dla rodziców oraz przedszkole narciarskie dysponujące wyciągiem narciarskim typu dywan o długości 50 metrów.

2015.12.01 - Przykładowy obraz z kamery

Biały Jar w Karpaczu - górna stacja Biały Jar w Karpaczu - górna stacja zdjęcie nr 2

Wielu narciarzy z pewnością zadowoli fakt, że Biały Jar, to miejsce, w którym pokrywa śnieżna utrzymuje się najdłużej w Karkonoszach. I gdy już w wielu stacjach narciarskich sezon zimowy się już kończy, w Białym Jarze jest jeszcze w pełni. Stacja otwarta jest w godzinach od 9 do 22. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, oświetlone oraz ratrakowane.

Obraz z kamery pochodzi ze strony winterpol.eu