Karpacz: kamera na stoku Biały Jar - trasa nr 1

Biały Jar - trasa nr 1 - Karpacz

Karpacz: Biały Jar - dolna stacjaKarpacz: Kopa

Biały Jar w Karpaczu - trasa nr 1

Kamera, przekazująca powyższy obraz na żywo, została zamontowana w stacji narciarskiej Biały Jar w Karpaczu. Na prezentowanych zdjęciach widoczna jest trasa numer 1 o długości wynoszącej 600 metrów, oznaczona kolorem czerwonym. Trasa biegnie wzdłuż nowoczesnej, wyprzęganej, sześcioosobowej kolejki krzesełkowej firmy Doppelmayer. Jest to jedna z trzech tras dostępnych w stacji narciarskiej Biały Jar. Pozostałe dwie trasy biegną coraz szerszymi łukami od kolejki krzesełkowej. Trasa numer 2 o długości 800 metrów, podobnie jak trasa numer 1, oznaczona jest kolorem czerwonym, natomiast trasa numer 3 oznaczona została kolorem niebieskim. Jest to najłagodniejsza trasa w ośrodku, która z pewnością zadowoli początkujących narciarzy.

Karpacz posiada dość ciekawą ofertę narciarską, niemniej jednak przeważają tutaj trasy niebieskie, które dla doświadczonych i średniozaawansowanych narciarzy po prostu szybko się nudzą. Trasy w Białym Jarze mimo, że oznaczone są kolorem czerwonym, tak naprawdę nie należą do najtrudniejszych, natomiast wymagających większych umiejętności tras na Kopie nie jest zbyt wiele. Doskonałym posunięciem, które sprawiło by, że Karpacz stał by się jeszcze bardziej konkurencyjny na tle pozostałych dolnośląskich kurortów narciarskich, było by objęcie jednym karnetem wyciągów na Kopie i w Białym Jarze, bowiem już w wielu miejscach w Polsce jest to „standardem”. Niestety obecnie o wspólnym karnecie możemy pomarzyć.

2015.12.01 - Przykładowy obraz z kamery z trasy nr 1 w Białym Jarze w Karpaczu

Biały Jar w Karpaczu - trasa nr 1 Biały Jar w Karpaczu - trasa nr 1 zdjęcie nr 2 Biały Jar w Karpaczu - trasa nr 1 zdjęcie nr 3

Biały Jar pomimo swoich dość niewielkich rozmiarów, w przeciągu ostatnich czterech lat, stał się niezwykle ważny dla Karpacza, bowiem jest to pierwsza stacja narciarska zbudowana na tych terenach od wielu lat. I mimo, iż niektórzy mieszkańcy, a nawet sami turyści sprzeciwiali się budowie kolejnej stacji narciarskiej, to cieszy się ona bardzo dużą popularnością, o czym świadczą tłumy narciarzy.

Obraz z kamery pochodzi ze strony winterpol.eu