Myślenice kamery na stokach narciarskich

Myślenice

Kamery w Myślenicach

Myślenice: Myślenice Ski trasa nr 2

Kamery na stokach w Myślenicach koło Krakowa

Myślenice to niezwykle ciekawe, a przy tym historyczne miasto, usytuowane w województwie małopolskim, leżące na południe od Krakowa, nad rzeką Rabą i niedaleko Dobczyc i Jeziora Dobczyckiego. Przez miasto przebiega popularna zakopianka, łącząca Kraków ze stolicą sportów zimowych – Zakopanem. Myślenice to dość chętnie odwiedzane przez turystów miasteczko, ze względu na swój kameralny klimat oraz szereg atrakcji. Miejscowość stanowi także doskonałą bazę wypadową do położonego w odległości 30 kilometrów Krakowa oraz innych atrakcji Małopolski.

Ślady osadnictwa w miejscu dzisiejszego miasta, pochodzą jeszcze z czasów pogańskich, lecz pierwsze wzmianki na temat osady, w księgach historycznych pojawiają się dopiero w XIII wieku. Po wielu badaniach archeologicznych, wysnuto wnioski, że ówcześnie Myślenice posiadały bardzo rozbudowany system fortyfikacji, a ich głównym elementem była twierdza warowna. Niestety do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie ruiny. Na szczęście w Myślenicach znajduje się kilkanaście zabytków, które przetrwały do dnia dzisiejszego. Sercem miasta oraz jego najważniejszą częścią jest oczywiście Rynek, który otoczony jest XVIII-wiecznymi kamieniczkami. Na Rynku znajduje się także studnia-fontanna wybudowana w XIX wieku oraz ciekawy pomnik Świętego Floriana.

Miłośnicy architektury sakralnej powinni zatrzymać się przy świątyni Narodzenia Najświętszej Marii Panny oraz kościele św. Jakuba Apostoła. Oba budynki wzniesione zostały w stylu gotyckim. Chcąc poznać bliżej historię miasta, jak i całego regionu, warto wybrać się do Domu Greckiego, w którym aktualnie mieści się Muzeum Regionalne, gdzie na ekspozycjach możemy ujrzeć dzieła sztuki ludowej oraz liczne eksponaty archeologiczne, etnograficzne oraz ciekawe, XIX-wieczne wnętrza mieszczańskie.

Myślenice stanowią także doskonały pomysł na urlop dla osób, które wielbią aktywny wypoczynek. Szereg możliwości aktywnego wypoczynku gwarantuje Góra Chełm, wznosząca się na wysokość 654 m n.p.m., leżąca w dzielnicy Zarabie. Na szczycie góry znajduje się punkt widokowy oraz wieża widokowa, natomiast zimą funkcjonuje tutaj stacja narciarska. Rodzice ze swoimi pociechami powinni się wybrać do myślenickiego Parku Przygód, gdzie można wziąć udział w licznych atrakcjach sportowych.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)