Myślenice: kamera na stoku Myślenice Ski stacja dolna

Myślenice Ski stacja dolna - Myślenice

Myślenice: Myślenice Ski stacja górnaZawoja: Ośrodek narciarski Wojtek

Kamera przy dolnej stacji kolejki ośrodka Myślenice Ski w Myślenicach

Myślenice-Ski to najbliżej położona Krakowa stacja narciarska, usytuowana na południe od Myślenic, na zboczach góry Chełm, gdzie Beskid Makowski opada dość stromym progiem w stronę łagodnie pofalowanych pogórzy. Ośrodek sytuowany jest na wschód od doliny Raby, przez którą przepływa malowniczo rzeka Raba. Historia ośrodka narciarskiego na zboczach góry Chełm sięga 1989 roku. Wówczas na jej zboczach postawiona została jednoosobowa kolejka krzesełkowa, wwożąca narciarzy z dzielnicy Myślenic – Zarabia na szczyt Chełmu, sięgającego 632 m n.p.m. Już ówcześnie planowano budowę tutaj stacji narciarskiej, lecz na planach się skończyło.

Wszystko ruszyło dopiero w 2005 roku, kiedy postawiono tutaj nowoczesną, jak na tamte czasy, czteroosobową kolejkę krzesełkową, o długości 770 metrów, pokonującą 235 metrów różnicy, firmy Doppelmayra. Wspomniana kolejka widoczna jest na powyższych zdjęciach. Z perspektywy zdjęć z kamery, po lewej stronie kolei, bezpośrednio wzdłuż jej linii, wytyczona została czerwono-niebieska trasa zjazdowa, nadająca się doskonale do bardzo szybkiej i dynamicznej jazdy na krawędziach. Po drugiej stronie kolei, wytyczona została nieco dłuższa, również czerwono-niebieska trasa zjazdowa, o długości 1100 metrów.

Niestety, obecnie istniejąca do dnia dzisiejszego, jednoosobowa kolejka krzesełkowa zimą nie jest wykorzystywana. Choć w przyszłości prawdopodobnie to się zmieni, bowiem istnieją plany wytyczenia nowej trasy narciarskiej, najdłuższej w stacji, lecz jeszcze nie zostały ujawnione konkretne terminy.

2016.02.22 - Przykładowy obraz z kamery przy dolnej stacji kolejki ośrodka narciarskiego Myślenice Ski w Myślenicach

Kamera przy dolnej stacji kolejki ośrodka Myślenice Ski w Myślenicach

Ponadto tuż przy dolnej stacji czteroosobowej kolejki krzesełkowej postawiony został krótki, bowiem zaledwie 50-metrowy wyciąg typu BabyLift przeznaczony dla najmłodszych, natomiast tuż opodal górnej stacji kolejki postawiony został 150-metrowy talerzyk dla początkujących narciarzy.

Obraz z kamery pochodzi ze strony mysleniceski.pl