Myślenice: kamera na stoku Myślenice Ski trasa nr 2

Myślenice Ski trasa nr 2 - Myślenice

Lądek-Zdrój: Widok z góry na stację narciarskąMyślenice: Myślenice Ski stacja górna

Kamera z widokiem na dolną część trasy nr 2 w ośrodku Myślenice Ski w Myślenicach koło Krakowa

Szklanym okiem kamery mamy szansę zobaczyć jedną z dwóch głównych tras poprowadzonych po obu stronach kolejki krzesełkowej, będącej osią ośrodka. Na zdjęciach z kamery widoczna jest dolna część trudniejszej trasy, poprowadzonej po prawej stronie kolejki, z perspektywy dolnej stacji. Trasa praktycznie na całej długości oznaczona jest kolorem czerwonym. Jedynie na krótkim, około 150-metrowym odcinku w górnej partii stoku oznaczona jest kolorem niebieskim. Druga z tras, wytyczona została po lewej stronie kolejki. Jest nieco łatwiejsza, lecz podobnie jak wcześniej opisywana, jest również dość mocno nachylona i jako jedyna posiada homologację FIS. Długość tras wynosi odpowiednio 1100 i 900 metrów.

Na szczególną uwagę turystów i narciarzy z pewnością zasługuje infrastruktura narciarsko-turystyczna. Przy górnej stacji kolejki krzesełkowej znajduje się klimatyczna restauracja, serwująca ciepłe posiłki. Lokal niedawno został wyremontowany. Restauracja położona jest nieco poniżej szczytu góry Chełm. Kolejny punkt gastronomiczny znajduje się przy dolnej stacji kanapy. Oczywiście na miejscu działa wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego.

Ogromnym atutem ośrodka Myślenice-Ski jest północna ekspozycja stoku, która sprawia, że śnieg tutaj zalega znacznie dłużej, przez cały dzień jest jednolity, nie staje się szybko mokry i przy sprzyjających warunkach śniegowych umożliwia jazdę nawet do końca marca. Opisując stację narciarską Myślenice-Ski warto także wspomnieć o, położonej tuż opodal szczytu góry Chełm, wieży widokowej, z której roztaczają się kapitalne widoki na Gorce, a przy dobrej widoczności także na piękne Tatry.

2016.02.22 - Przykładowy obraz z kamery na dolną część trasy nr 2 w ośrodku narciarskim Myślenice Ski w Myślenicach

Kamera z widokiem na dolną część trasy nr 2 w ośrodku Myślenice Ski w Myślenicach koło Krakowa

Stacja narciarska Myślenice-Ski położona jest bardzo blisko Krakowa, dlatego też stanowi doskonałą alternatywę dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na dłuższy wypad w wyższe góry. Z rogatek grodu Kraka do Myślenic prowadzi dwupasmowa szosa, którą samochodem pokonamy w około 20 minut.

Obraz z kamery pochodzi ze strony mysleniceski.pl