Lądek-Zdrój: kamera na stoku Widok z góry na stację narciarską

Widok z góry na stację narciarską - Lądek-Zdrój

Lądek-Zdrój: Widok z dołu na stację narciarskąMyślenice: Myślenice Ski trasa nr 2

Kamera z widokiem z góry na stację narciarską w Lądku-Zdroju

Lądek-Zdrój to przepiękne miasteczko oferujące szereg atrakcji, w którym, także dzięki złożom wód mineralnych, każdy może podreperować swój stan zdrowia. Oprócz licznych zabytków, a także wód mineralnych, zimą amatorzy aktywnego wypoczynku, w obrębie miasteczka, mają do dyspozycji średniej wielkości, lecz dość ciekawie zorganizowaną Stację Narciarską Lądek-Zdrój.

Kamera, przekazująca powyższe zdjęcia, została zamontowana na terenie wspomnianej powyżej stacji narciarskiej, tuż opodal górnej stacji kolejki krzesełkowej, która widoczna jest na zdjęciach z kamery. Czteroosobowa kanapa produkcji Doppelmayra, o długości około 300 metrów, obsługuje w sumie dwie, stosunkowo łatwe, na mapie ośrodka oznaczone kolorem niebieskim, trasy narciarskie, które wytyczone zostały bezpośrednio wzdłuż linii kolei.

Po obu stronach kolei, czyli z perspektywy widoku z kamery tuż za kanapą, jak i za „kamerą”, postawione zostały dwa wyciągi talerzykowe. Z perspektywy górnej stacji kolejki krzesełkowej, po prawej stronie ustawiony został talerzyk „Bachleda”, o długości około 280 metrów, obsługujący niewiele dłuższą, niebieską i łagodną trasę zjazdową. Natomiast po drugiej stronie, ustawiony został kolejny, lecz nieco dłuższy 350-metrowy talerzyk „Elster”, obsługujący dwie trasy zjazdowe. Z perspektywy górnej stacji wyciągu „Elster”, po lewej stronie, wytyczona została trasa niebiesko-czerwona. Początkowo wiedzie ona łagodną częścią stoku, natomiast dalej łączy się z trasą czerwoną wytyczoną wzdłuż najdłuższego wyciągu orczykowego, który możecie zobaczyć na kolejnej kamerze. Druga trasa wytyczona została bezpośrednio wzdłuż linii talerzyka, po jego prawej stronie. Na całej długości oznaczona jest kolorem niebieskim.

2016.02.24 - Przykładowy obraz z kamery na stację narciarską z góry w Lądku-Zdroju

Kamera z widokiem z góry na stację narciarską w Lądku-Zdroju

Pomiędzy najdłuższym wyciągiem orczykowym, a talerzykiem „Elster”, ustawione zostały dwa wyciągi zaczepowe typu baby lift, o długości 120 i 60 metrów. Dłuższy z nich położony jest nieco wyżej, natomiast krótszy prawie na wysokości dolnych stacji wszystkich wyciągów.

Obraz z kamery pochodzi ze strony narty.ladek.pl