Lądek-Zdrój: kamera na stoku Widok z dołu na stację narciarską

Widok z dołu na stację narciarską - Lądek-Zdrój

Zobacz aktualny obraz z kameryLądek-Zdrój - dolna stacja

Batorz: Batorz Ski z górnej stacjiLądek-Zdrój: Widok z góry na stację narciarską

Kamera z widokiem z dołu na stację narciarską w Lądku-Zdroju

Szklanym okiem kamery, zamontowanej na terenie stacji narciarskiej Lądek-Zdrój, mamy szansę zobaczyć prawie cały teren zjazdowy, jakim dysponuje wspomniany kompleks narciarski. Ośrodek usytuowany jest na północnych zboczach góry Trojak, wznoszącej się na wysokość 766 m n.p.m., w odległości zaledwie 300 metrów od części zdrojowej miasteczka.

Obiektyw kamery skierowany został na najdłuższy wyciąg i trasę zjazdową poprowadzoną wzdłuż niego. Na prawo doskonale widoczny jest wyciąg orczykowy produkcji Doppelmayra, o długości 550 metrów, obsługujący trasę czerwoną o podobnej długości. Orczyk pokonuje około 120 metrów różnicy poziomów, a trasa wytyczona wzdłuż niego na całej długości jest sztucznie naśnieżana i oświetlona. Jest to najtrudniejsza trasa w stacji narciarskiej Lądek-Zdrój.

Na lewo od wspomnianego orczyka, równolegle do niego, ustawione zostały jeszcze dwa wyciągi talerzykowe, dwa wyciągi typu baby lift oraz kolejka krzesełkowa. Na zdjęciach z kamery, przy powiększonym obrazie, w pierwszej kolejności (od prawej) dostrzec możemy dwa krótkie wyciągi typu baby lift, krótszy 60-metrowy na dole oraz dłuższy 120-metrowy nieco wyżej. Dalej na lewo widoczny jest wyciąg talerzykowy „Elster”, o długości 350 metrów, pokonujący 70 metrów różnicy. Obsługuje on dwie trasy – łagodną niebieską oraz czerwono-niebieską, która mniej więcej w połowie stoku łączy się z trasą czerwoną poprowadzoną wzdłuż najdłuższego orczyka.

W oddali widoczna jest także czteroosobowa kolejka krzesełkowa, produkcji Doppelmayra, o długości 300 metrów. Kanapa pokonuje zaledwie 60 metrów różnicy poziomu i obsługuje dwie łagodne trasy niebieskie. Skrajnie na lewo, ledwie widoczny jest także już ostatni wyciąg talerzykowy. Jego długość wynosi około 280 metrów. Obsługuje on tylko jedną, niebieską trasę zjazdową.

2016.02.24 - Przykładowy obraz z kamery na stację narciarską z dołu w Lądku-Zdroju

Kamera z widokiem z dołu na stację narciarską w Lądku-Zdroju

W sumie narciarze mają do dyspozycji w stacji narciarskiej Lądek-Zdrój niecałe dwa kilometry tras zjazdowych. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane i ratrakowane, natomiast oświetlone trasy położone są jedynie pomiędzy kolejką krzesełkową a najdłuższym orczykiem. W obrębie stacji funkcjonuje niewielki snowpark, zimowy ogródek dla dzieci, szkółka narciarska, a także serwis i wypożyczalnia sprzętu snowboardowego i narciarskiego. Na miejscu działają także dwa punkty gastronomiczne.

Obraz z kamery pochodzi ze strony narty.ladek.pl