Batorz: kamera na stoku Batorz Ski z górnej stacji

Batorz Ski z górnej stacji - Batorz

Widok na górną stację Batorz Ski

Boguszów-Gorce: Dzikowiec widok z góryLądek-Zdrój: Widok z dołu na stację narciarską

Kamera na stoku w ośrodku Batorz Ski z górnej stacji w Batorzu

Kamera obrotowa została zamontowana w górnej partii stoku w stacji narciarskiej Batorz-Ski, leżącej w malowniczej wsi Batorz, w województwie lubelskim. Stacja narciarska Batorz-Ski rozpoczęła swoją działalność w 2005 roku. Ówcześnie była to druga w województwie stacja narciarska. Obecnie istnieją w sumie cztery stacje na Lubelszczyźnie.

Batorz-Ski to niewielka, rodzinna stacja narciarska, dysponująca w sumie trzema wyciągami podporowymi. Wyciąg nr 1 jest widoczny po prawej stronie obrazu z kamery. Jest to najdłuższy wyciąg w stacji narciarskiej Batorz-Ski ok. 400 metrów. Bezpośrednio wzdłuż wyciągu poprowadzona została łagodna, niebieska trasa zjazdowa, która nadaje się doskonale dla początkujących miłośników białego szaleństwa. Przy górnej stacji wspomnianego wyciągu swój początek mają jeszcze dwa warianty zjazdu, które wiodą przez całą szerokość stoku, do wyciągu położonego po lewej stronie z perspektywy widoku z kamery. Jest to istny raj dla snowboardzistów, bowiem w 2013 roku na środku stoku stworzony został snowpark, który cieszy się doskonałą opinią wśród miłośników jednej deski.

2016.02.25 - Przykładowy obraz z kamery na stoku narciarskim w ośrodku Batorz Ski z górnej stacji w Batorzu

Kamera na stoku w ośrodku Batorz Ski z górnej stacji w Batorzu

Wyciąg po lewej stronie jest trochę krótszy (350 metrów) i obsługuje nieco trudniejszą, czerwoną trasę zjazdową, która nadaje się już dla średniozaawansowanych narciarzy. Na całej długości jest nieco mocniej nachylona. Ogromnym atutem stacji Batorz-Ski są dość dobrze wyprofilowane trasy, które z pewnością spełnią oczekiwania początkujących jak i średniozaawansowanych narciarzy.

Po lewej stronie obrazu z kamery widoczny jest panel umożliwiający sterowanie kamerą. W trakcie pisania opisu pozycja „Wyciąg I” niestety ukazywała wyciąg nr 2 (krótszy). Czas oczekiwania na reakcję kamery, po wybraniu interesującej nas pozycji wynosi około 10-15 sekund.

Obraz z kamery pochodzi ze strony