Małe Ciche kamery na stokach narciarskich

Małe Ciche

Kamery w Małym Cichym

Małe Ciche: Zgorzelisko Express

Małe Ciche koło Zakopanego

Małe Ciche to jedna z najbardziej urokliwych i malowniczo położonych wsi podhalański. Usytuowana jest tuż opodal Zakopanego, Murzasichla i Poronina. Rozciąga się na wysokości około 840 m n.p.m. pomiędzy Zadnim Wierchem, a Zgorzeliskiem. Latem Małe Ciche to doskonała propozycja dla turystów wielbiących ciszę i spokój, a także górskie wędrówki, bowiem wieś stanowi doskonałą bazę wypadową. Zimą zaś, Małe Ciche przyciąga miłośników szaleństwa na białym puchu.

Jak sama nazwa wskazuje - Małe Ciche to stosunkowo niewielka osada, i panuje tutaj przyjemny spokój. Nie uświadczymy tu zbyt wielu komercyjnych atrakcji, a raczej swój wolny czas możemy poświęcić na obcowanie z przyrodą i podziwianie pięknych widoków. Jedynym zabytkiem znajdującym się we wsi jest drewniana świątynia św. Józefa Robotnika, która reprezentuje typową podhalańską architekturę sakralną. Kościół prowadzony jest przez zakon dominikanów. Małe Ciche zachowało swój unikalny, górski, tudzież góralski charakter. Niemniej jednak, nie oznacza to, że czas się tutaj zatrzymał. Doskonale widoczne są nowoczesne elementy, lecz jeszcze nie są one na tyle „agresywne”, aby stłumić wyjątkowy klimat wsi.

Turystom szukającym pomysłu na pieszą górską wyprawę, pragniemy polecić Rusinową Polanę, zwaną także Rusinką i Jaworzynką, na której wypoczywał niegdyś Karol Wojtyła. Polana rozciąga się na wysokości od 1200 do 1300 m n.p.m. Prowadzi do niej niebieski szlak turystyczny. Tuż opodal Rusinowej Polany zlokalizowany jest bardzo popularny punkt widokowy, zwany Gęsią Szyją.

Jak już wspomnieliśmy, do Małego Cichego zimą licznie przyjeżdżają narciarze, skuszeni ofertą narciarską miejscowej stacji narciarskiej. Ośrodek mimo, że nie należy do największych i najbardziej zróżnicowanych, cieszy się bardzo dobrą opinią wśród narciarzy. A jedną z jego największych zalet są fantastyczne widoki, roztaczające się z prawie każdego miejsca na stoku, na przepiękne Tatry.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)