Małe Ciche: kamera na stoku Zgorzelisko Express

Zgorzelisko Express - Małe Ciche

Zobacz aktualny obraz z kameryZgorzelisko Express

Spytkowice: Beskid górna stacjaMałe Ciche: Górna stacja

Zgorzelisko Express w Małe Ciche

Kamera została zamontowana prawdopodobnie na budynku kas usytuowanym przy dolnej stacji najdłuższej kolejki krzesełkowej – Zgorzelisko Express, w stacji narciarskiej Małe Ciche. Kolejka postawiona została w 2012 roku i wyposażona jest w wyprzęgane, czteroosobowe kanapy i taśmę dobiegającą. Długość kolejki wynosi około 1200 metrów, różnica poziomów 215 metrów, a przepustowość 2200 osób na godzinę. Wzdłuż kanapy, po obu jej stronach, wytyczone zostały ponad kilometrowe, niebieskie trasy. Na zdjęciach z kamery, po lewej stronie, dość dobrze widoczny jest jeden z trzech wyciągów orczykowych usytuowanych w stacji. Jego długość wynosi zaledwie 100 metrów i nadaje się doskonale do nauki jazdy na nartach, jak i dla najmłodszych miłośników sportów zimowych.

Ośrodek narciarski w Małem Cichem to w sumie przyjemny, familijny teren narciarski oferujący łagodne, niebieskie trasy odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Średnie nachylenie stoku wynosi około 17%, i w sumie wszystkie trasy dostępne w stacji narciarskiej nadają się doskonale dla początkujących jak i średniozaawansowanych narciarzy. Wprawieni narciarze raczej nie zachwycą się trasami, choć i tutaj ich nie brakuje. Jak magnes na nich działają fenomenalne widoki roztaczające się ze stoku, które wszyscy mogą podziwiać podczas jazdy w dół.

2016.01.19. - Przykładowy obraz z kamery w ośrodku Zgorzelisko Express w Małe Ciche

Zgorzelisko Express w Małe Ciche Zgorzelisko Express w Małe Ciche zdjęcie nr 2

Ośrodek Małe Ciche to dość ciekawie i wygodnie zagospodarowany teren narciarski. Parkingi jak i budynki kas znajdują się zarówno przy górnej, jak i dolnej stacji kolejki krzesełkowej Zgorzelisko Express. Natomiast serwis i wypożyczalnia sprzętu usytuowany jest jedynie przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej. W pobliżu stacji i na jej terenie funkcjonuje kilka większych i mniejszych punktów gastronomicznych. Największą zaletą i jednocześnie wadą stacji narciarskiej w Małem Cichem jest jej położenie, które co prawda zapewnia kapitalne widoki na Tatry, lecz pod koniec sezonu tutejsze trasy robią się bardzo szybko mokre, przez co z kolei tworzą się odsypy i muldy utrudniające jazdę.

Obraz z kamery pochodzi ze strony maleciche.com