Małe Ciche: kamera na stoku Kolej krzesełkowa

Kolej krzesełkowa - Małe Ciche

Zobacz aktualny obraz z kameryKolej krzesełkowa

Małe Ciche: Górna stacjaKrynica-Zdrój: Słotwiny górna stacja

Kolej krzesełkowa w Małe Ciche koło Zakopanego

Małe Ciche to niewielka, góralska osada położona w „ślepej” dolinie, nieco na uboczu i z dala od zakopiańskich tłumów turystów. Przez wieś nie prowadzi żadna popularna droga przejazdowa, więc turyści przybywający tutaj, mają zagwarantowaną ciszę i spokój praktycznie od ręki. Największą popularność wśród narciarzy, a także turystów, Małe Ciche zyskało zaledwie 12 lat temu, wówczas postawiona tutaj została pierwsza kolejka krzesełkowa, która w 2012 roku została wymieniona na nowszą. I tak z roku na roku, turystów odwiedzających Małe Ciche stale przybywa.

Małe Ciche to średniej wielkości stacja narciarska dysponująca w sumie pięcioma wyciągami, a w tym dwiema kolejkami krzesełkowymi oraz trzema wyciągami orczykowymi. Kamera, przekazująca powyższe zdjęcia, została zamontowana przy krótszej kolejce krzesełkowej, o długości 750 metrów, wyposażonej w czteroosobowe krzesełka. Przepustowość wyciągu wynosi około 2200 osób na godzinę, zaś czas przejazdu prawie 5 minut. Po obu stronach kolei wytyczone zostały w miarę łatwe, niebieskie trasy narciarskie, które doskonale nadają się nawet dla początkujących narciarzy, którzy przejechali już chociaż kilka kilometrów na nartach.

Na lewo od opisywanego wyciągu (z perspektywy górnej stacji), tuż za linią drzew, ustawiony został krótszy wyciąg orczykowy, o długości około 500 metrów, obsługujący łatwą i przyjemną, niebieską trasę zjazdową. Zaś na prawo, równolegle do widocznej na zdjęciach z kamery kolejki, znajduje się drugi wyciąg krzesełkowy o długości około 1250 metrów. W naszym serwisie znajdziecie kamery zamontowane przy jego górnej i dolnej stacji.

2016.01.19. - Przykładowy obraz z kamery w Małe Ciche koło Zakopanego na kolej krzesełkową

Kolej krzesełkowa w Małe Ciche koło Zakopanego Kolej krzesełkowa w Małe Ciche koło Zakopanego zdjęcie nr 2

Dalej na prawo, w dolnej części stoku, tuż za dłuższą kolejką krzesełkową, równolegle do niej, ustawiony został 100-metrowy wyciąg orczykowy przeznaczony dla najmłodszych narciarzy. Ostatni wyciąg orczykowy, o długości 210 metrów, przeznaczony również dla dzieci i początkujących narciarzy, postawiony został po drugiej stronie ulicy, tuż nad górną stacją najdłuższej kolejki krzesełkowej.

Obraz z kamery pochodzi ze strony maleciche.com