Krynica-Zdrój: kamera na stoku Słotwiny górna stacja

Słotwiny górna stacja - Krynica-Zdrój

Zobacz aktualny obraz z kamerySłotwiny górna stacja

Małe Ciche: Kolej krzesełkowaKrynica-Zdrój: Słotwiny

Słotwiny górna stacja w Krynicy-Zdroju

Kamera została zamontowana w okolicach górnych stacji kolejki krzesełkowej i wyciągu orczykowego, w kompleksie narciarskim Słotwiny, które wspinają się pod grzbiet opadający do Runka aż nad Krynicę. Słotwiny to stosunkowo niewielki teren narciarski, jeden z dwóch znajdujących się w krynickich Słotwinach, dysponujący głównie łatwymi, niebieskim trasami.

Widok z tej kamery jest niezwykle atrakcyjny, bowiem ukazuje nie tylko prawie cały teren stacji narciarskiej, ale także fenomenalne widoki roztaczające się z górnych partii stoku, które narciarze mogą podziwiać podczas jazdy w dół. W obrębie stacji, po obu stronach wyciągów, wytyczone zostały trzy trasy niebieskie. Z perspektywy widoku z kamery, po prawej stronie wiedzie jedna, zaś po lewej – dwie. Stok po lewej stronie jest znacznie szerszy, i nadaje się doskonale do nauki jazdy na nartach, a także szlifowania swoich umiejętności np. w jeździe szerokimi skrętami.

Starsi amatorzy białego szaleństwa, stawiający swoje pierwsze kroki na nartach, mają do dyspozycji 340-metrowy wyciąg orczykowy, który położony jest na oddzielnej polance, na prawo od wyciągu krzesełkowego (z perspektywy widoku z kamery). Natomiast specjalnie z myślą o najmłodszych, po drugiej stronie kolejki, nieco na uboczu, ustawiony został 120-metrowy wyciąg orczykowy. Wytyczona została tutaj także ośla łączka.

2016.01.18. - Przykładowy obraz z kamery na stoku Słotwiny z górnej stacji w Krynicy-Zdroju

Słotwiny górna stacja w Krynicy-Zdroju Słotwiny górna stacja w Krynicy-Zdroju zdjęcie nr 2

Porównując stację narciarską Słotwiny do sąsiadującego kompleksu Słotwiny Arena, zwanym również „Azotami”, jest ona po prostu mniejsza i mniej urozmaicona, choć nieco bardziej nowocześniejsza. Tutejsze wyciągi pochwalić się mogą większą wspólną przepustowością, a cała stacja korzystniejszym położeniem, głównie ze względu na bliskość parkingów oraz większą różnicę poziomów.

Oba kompleksy narciarskie mają swoje zalety i wady, i tym bardziej dziwi fakt, iż pomimo bliskiego położenia, stacje oddziela jedynie niewielki pas lasu, razem nie współpracują i do tej pory nie zostały wprowadzone wspólne karnety. Połączenie stacji niewątpliwie wpłynęło by na wzrost ich atrakcyjności i mogłyby razem konkurować z o wiele większą stacją narciarską na Jaworzynie Krynickiej.

Obraz z kamery pochodzi ze strony slotwiny.pl