Krynica-Zdrój: kamera na stoku Henryk-Ski

Henryk-Ski - Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój: SłotwinyKrynica-Zdrój: Słotwiny Arena

Henryk-Ski w Krynicy-Zdroju

Henryk-Ski to niewielki, lecz bardzo przyjemny teren narciarski położony w centrum uzdrowiskowej miejscowości Krynica-Zdrój. Stacja usadowiła się na wschodnich stokach Góry Krzyżowej, a jej kręgosłupem jest czteroosobowa kolejka krzesełkowa, o długości 720 metrów, obsługująca cały stok. Szklanym okiem kamery mamy szansę ujrzeć praktycznie cały teren stacji narciarskiej Henryk-Ski.

Czteroosobowa kolejka krzesełkowa, widoczna na zdjęciach z kamery, wwozi narciarzy na górną część polany, która rozpoczyna się nieco poniżej szczytu Góry Krzyżowej. Z górnej stacji kolejki krzesełkowej narciarze początkowo mają do wyboru jedną trasę narciarską, która w dalszej części rozdziela się na dwa warianty. Pierwszy z nich wiedzie (z perspektywy widoku z kamery) po lewej stronie wyciągu krzesełkowego, zaś drugi po jego prawej stronie. Długość tras narciarskich, licząc od górnej do dolnej stacji kolejki krzesełkowej, wynosi około 800 metrów. Równolegle do kolejki krzesełkowej, lecz w dolnej części stoku ustawiony został 380-metrowy wyciąg orczykowy, który obsługuje 450-metrową trasę niebieską.

Stacja narciarska Henryk-Ski nie może pochwalić się różnorodnymi trasami, ani bogatą infrastrukturą narciarską, niemniej jednak jest to miejsce skierowane do początkujących narciarzy oraz rodzin z dziećmi, które zazwyczaj wolą pouczyć się jazdy na nartach w ciszy, spokoju i z dala od tłumów narciarzy.

2016.01.16. - Przykładowy obraz z kamery z ośrodka Henryk-Ski w Krynicy-Zdroju

Henryk-Ski w Krynicy-Zdroju

Ogromną zaletą ośrodka narciarskiego Henryk-Ski jest dobrze zorganizowana szkoła narciarska dysponująca dwoma, krótkimi wyciągami orczykowymi. Nieco na uboczu, na prawo od dolnych stacji wyciągów, znajduje się także krótki wyciąg dywanikowy dla najmłodszych. W pobliżu stoku, w odległości do 300 metrów funkcjonują dwa pensjonaty należące do właścicieli stacji oraz punkt gastronomiczny – Gospoda u Krakowiaka.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nartykrynica.pl