Sienna kamery na stokach narciarskich

Sienna

Kamery w Siennej

Sienna: Czarna Góra Bartuś

Kamery na stokach narciarskich w Siennej

Sienna to stosunkowo niewielka wieś położona około 32 kilometrów na południowy-wschód od Kłodzka i około 7 kilometrów na południowy-zachód od Stronia Śląskiego, przy drodze wojewódzkiej 392. Rozciąga się na skraju Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, w malowniczym otoczeniu Masywu Śnieżnika. Pierwsze wzmianki na temat miejscowości, w księgach historycznych, pojawiają się w 1560 roku, wówczas prawdopodobnie w miejscu dzisiejszej wsi, powstała pierwsza osada.

W ciągu kilku ostatnich lat Sienna stała się niesłychanie popularną miejscowością wypoczynkową, do której turyści ściągają o każdej porze roku. Swoją popularność Sienna niewątpliwie zawdzięcza doskonałemu położeniu, które gwarantuje turystom szereg możliwości spędzania wolnego czasu, czy to zimą, czy też latem.

Kiedy przyroda już rozbudzi się do życia po zimowym śnie, Sienna staje się kapitalnym punktem wypadowym na okoliczne szlaki, bowiem przez Śnieżnicki Park Krajobrazowy przebiega ich ogromna ilość. Każdy z nich wiedzie przez najciekawsze zakątki okolicy, a połączone nadają się doskonale do całodziennych wypraw pieszych, a w niektórych przypadkach również rowerowych. Na północnych zboczach Śnieżnika, wznoszącego się na wysokość 1425 metrów n.p.m., oddalonego około 9 kilometrów od Siennej, utworzony został florystyczny rezerwat przyrody. Ogromną popularnością wśród turystów cieszy się, najdłuższa w Sudetach, Jaskinia Niedźwiedzia położona na terenie rezerwatu przyrody. Jaskinia częściowo udostępniona jest turystom. Natomiast zimą Sienna to doskonała propozycja dla amatorów szaleństwa na białym puchu. Kiedy spadnie śnieg miejscowość zamienia się w niezwykle ciekawy i chętnie odwiedzany kurort narciarski.

Jak już wspomnieliśmy, Sienna to niewielka miejscowość, lecz posiada dość przyzwoicie rozbudowaną bazę noclegową. Turyści z ograniczonym budżetem mają do dyspozycji przytulne kwatery prywatne lub kameralne gospodarstwa agroturystyczne. Natomiast urlopowicze, którzy nie muszą oglądać każdej wydawanej złotówki, mogą zdecydować się na pobyt w hotelu lub eleganckim apartamencie, które oferują podwyższony standard usług.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)