Sienna: kamera na stoku Czarna Góra Żmija górna stacja

Czarna Góra Żmija górna stacja - Sienna

Zobacz aktualny obraz z kameryCzarna Góra Żmija górna stacja

Sienna: Czarna Góra panorama ośrodkaSienna: Czarna Góra Babcia

Czarna Góra Żmija górna stacja w Siennej

Na powyższych zdjęciach z kamery widoczny jest początek trasy narciarskiej, oznaczonej na mapie ośrodka sygnaturą „C”. Kamera została zamontowana przy górnej stacji czteroosobowej kolejki krzesełkowej, potocznie zwanej „Żmija”. Jest to jedna z trzech kolejek krzesełkowych znajdujących się w stacji narciarskiej Czarna Góra, obsługuje trasy położone na zboczach góry Żmijowiec, wznoszącej się na 1153 m n.p.m.

Przy górnej stacji kolejki „Żmija” swój początek mają dwie, czerwone trasy narciarskie. Szklane oko kamery skierowane zostało na trasę wytyczoną po lewej stronie kolejki - wariant „C”. Długość trasy wynosi około 1200 metrów, a różnica poziomów jaką pokonują narciarze podczas zjazdu, to około 270 metrów. Trasa należy do dość trudnych i raczej nie polecamy jej początkującym narciarzom. Początkowo wiedzie wzdłuż linii kolei, a następnie odbiega delikatnym łukiem i kończy się przy dolnej stacji wspomnianej kolejki.

Druga trasa czerwona, o długości 1220 metrów, z perspektywy widoku z kamery, biegnie po prawej stronie kolejki krzesełkowej. Na mapie ośrodka została oznaczona sygnaturą „D”. Trasa posiada homologację FIS. Jest ona nieco ciekawsza niż trasa „C”, bowiem przebiega tuż obok sąsiedniej trasy, obsługiwanej przez wyciąg talerzykowy „Proca”, co pozwala na dowolną konfigurację zjazdu. Wspomniane trasy powyżej są wyposażone w system sztucznego naśnieżania.

2016.01.30. - Przykładowy obraz z kamery z górnej stacji wyciągu Żmija w stacji narciarskiej Czarna Góra w Siennej

Czarna Góra Żmija górna stacja w Siennej Czarna Góra Żmija górna stacja w Siennej zdjęcie nr 2

Wyciąg talerzykowy „Proca”, o długości 870 metrów, postawiony został równolegle do kolejki „Żmija”. Z perspektywy widoku z kamery, usytuowany jest on na prawo. I również obsługuje dwie czerwone trasy narciarskie. Trasa po lewej stronie wyciągu, oznaczona sygnaturą „E”, wiedzie dość sporym łukiem, aż do jego dolnej stacji. Długość trasy to około 1050 metrów, a różnica poziomów 230 metrów. Natomiast po prawej stronie wyciągu talerzykowego „Żmija”, wytyczona została druga czerwona trasa, oznaczona na mapie ośrodka sygnaturą „F”. Długość trasy wynosi 1020 metrów. Posiada homologację FIS. Trasy E i F niestety nie są ani sztucznie naśnieżane, ani oświetlone.

Obraz z kamery pochodzi ze strony czarnagora.pl