Zakopane kamery na stokach narciarskich

Zakopane

Kamery w Zakopanem

Zakopane: Nosal

Kamery na stokach w Zakopanem

Zakopane to zimowa stolica Polski usytuowana na samym południu kraju, tuż u podnóża Tatr, w województwie małopolskim. Miasto już od wielu lat fascynuje turystów nie tylko z Polski, ale i również z zagranicy. Zakopane zachwyca przede wszystkim wszechobecnym folklorem, tradycyjną zabudową oraz oczywiście najpopularniejszym w Polsce deptakiem – Krupówkami. Niestety wiele z tych atrakcji jest obecnie mocno skomercjalizowanych, przez co znacznie straciły uroku, niemniej jednak grzechem by było nie zajść na Krupówki, czy też nie posłuchać śpiewających górali.

Zakopane nie bez powodu nazywane jest zimową stolicą Polski, bowiem to właśnie tutaj rodziło się w Polsce narciarstwo, i w dalszym ciągu jest popularnym, a przy tym niesłychanie ważnym, na narciarskiej mapie Polski kurortem. Zakopane to raj dla amatorów białego szaleństwa, zarówno dla narciarzy, jak i snowboardzistów. W administracyjnych granicach miasta znajduje się kilka większych stacji narciarski oraz kilka pojedynczych wyciągów. Ponadto turyści mają do dyspozycji bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową i gastronomiczną, a także szereg możliwości spędzania wolnego czasu.

Od czasów, kiedy tereny narciarskie na Gubałówce zostały zamknięte, prym głównego ośrodka narciarskiego w Zakopanem przejęła Polana Szymoszkowa dysponująca stosunkowo niewielką ilością tras, lecz ze względu na swoje położenie jest atrakcyjnym ośrodkiem narciarskim. Tutejsze trasy z pewnością zadowolą początkujących jak i średniozaawansowanych narciarzy. Obok Polany Szymoszkowej, równie popularną stacją narciarską jest Harenda dysponująca trasami o zróżnicowanym poziomie trudności. Ośrodek dysponuje kolejką krzesełkową i trzema wyciągami orczykowymi.

Wprawieni narciarze mają do dyspozycji fenomenalne trasy zjazdowe, które swój początek mają na szczycie Kasprowego Wierchu. Każdego roku zjeżdżają się tutaj doświadczeni miłośnicy jazdy na dwóch i jednej desce. Na Kasprowym panują doskonałe warunki śniegowe, lecz stoki nie zawsze mogą być przygotowane przez ratrak. Trasy ze szczytu Kasprowego Wierchu wiodą do Doliny Gąsienicowej i do Kotła Goryczkowego, a co bardzo ważne, podczas zjazdu możemy podziwiać fenomenalne widoki podobne do tych, jakie możemy podziwiać w najlepszych kurortach alpejskich.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)