Zakopane: kamera na stoku Polana Szymoszkowa

Polana Szymoszkowa - Zakopane

Zobacz aktualny obraz z kameryPolana Szymoszkowa

Zakopane: WitówZakopane: Polana Szymoszkowa z Karczmy Pająkówka

Polana Szymoszkowa w Zakopanem

Polana Szymoszkowa jest jedną z niewielu stacji narciarskich leżących w administracyjnych granicach Zakopanego. Położona jest w południowo-zachodniej części miasta, tuż przy Hotelu Mercur – na tym budynku prawdopodobnie zamontowana została kamera przekazująca powyższy obraz. Każdy kto odwiedził Polanę Szymoszkową z pewnością się zgodzi ze stwierdzeniem, że do największych atutów stacji należy zaliczyć malownicze widoki, które podziwiać możemy podczas jazdy na nartach. Oprócz fenomenalnej panoramy Tatr i Zakopanego, dzięki zdjęciom z kamery, mamy szansę zobaczyć także sporą część ośrodka narciarskiego Polana Szymoszkowa.

Kręgosłupem ośrodka jest sześcioosobowa kolejka krzesełkowa o długości ponad 1300 m i różnicy poziomów około 261 metrów. Obsługuje ona trasę narciarską o średnim nachyleniu 20%, oznaczoną kolorem czerwono-niebieskim. Trasa ta, w górnej części jest dość stroma, lecz już na wysokości górnej stacji „Małej Kolei” znacznie łagodnieje. Polecana jest głównie średniozaawansowanym i doświadczonym narciarzom. Natomiast początkujący amatorzy białego szaleństwa mają do dyspozycji łagodną, niebieską trasę obsługiwaną przez czteroosobową kolej krzesełkową. Długość trasy wynosi około 400 metrów, a jej średnie nachylenie oscyluje w granicach 10%.

Ośrodek Polana Szymoszkowa posiada doskonałą infrastrukturę narciarską. Cały stok jest sztucznie naśnieżany, ratrakowany, a także oświetlony, co z pewnością zadowoli amatorów nocnej jazdy. Ponadto w obrębie ośrodka oraz w jego najbliższych okolicach funkcjonuje kilka barów i karczm oferujących regionalne jedzenie. W obrębie stacji działa również szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu oraz zimowy plac zabaw dla dzieci.

2015.04.21 - Przykładowy obraz z kamery na stok narciarski z Polany Szymoszkowej w Zakopanem

Polana Szymoszkowa w Zakopanem Polana Szymoszkowa w Zakopanem zdjęcie nr 2

Polana Szymoszkowa jest niesłychanie popularną stacją narciarską o czym świadczą tłumy turystów. Doskonała infrastruktura narciarska i zaplecze gastronomiczne, a także fenomenalne widoki roztaczające się z terenu stacji to jej niekwestionowane atuty.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcamera.pl