Ustrzyki Dolne kamery na stokach narciarskich

Ustrzyki Dolne

Kamery w Ustrzykach Dolnych

Ustrzyki Dolne: Laworta widok z dołu

Kamery na stokach w Ustrzykach Dolnych

Ustrzyki Dolne to malowniczo położone miasteczko turystyczno-wypoczynkowe, leżące w południowo-wschodniej części naszego kraju, w województwie podkarpackim, w odległości zaledwie 11 km od sławnej Soliny. Ustrzyki Dolne to niekwestionowana stolica sportów zimowych w tym regionie. Niemniej jednak warto pamiętać również o tym, że latem jest to równie atrakcyjna miejscowość.

Zimą do Ustrzyk Dolnych ściągają miłośnicy narciarstwa zachęceni trasami wyznaczonymi wzdłuż kolei linowej „Laworta” oraz w stacji narciarskiej „Gromadzyń”. Pełna infrastruktura narciarska funkcjonująca na miejscu sprawia, że znakomita większość narciarzy odjeżdża stąd zadowolona. Natomiast latem amatorzy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji szlaki piesze, o łącznej długości około 25 kilometrów, poprowadzone przez najciekawsze zakątki regionu, a także trasy przeznaczone dla miłośników kolarstwa górskiego. Ponadto w miasteczku działa także zespół basenów Delfin wraz z ciekawym kompleksem rekreacyjnym (korty tenisowe, boiska do piłki ręcznej i koszykowej oraz stadion sportowy). Kryta pływalnia czynna jest przez cały rok, zaś baseny na świeżym powietrzu jedynie latem. Stanowią one niezwykła atrakcję, ze względu na możliwość podziwiania górskich krajobrazów podczas zażywania kąpieli.

Przebywając w Ustrzykach Dolnych koniecznie trzeba wygospodarować nieco czasu na zwiedzanie miasteczka, bowiem znajduje się tutaj kilka ciekawych miejsc oraz zabytkowych budynków. Do najważniejszych obiektów w miasteczku należy zaliczyć Sanktuarium Matki Bieszczadzkiej, w którym znajduje się zabytkowa chrzcielnica. Niemniej ciekawa jest także cerkiew pw. Zaśnięcia Matki Bożej. Miłośnicy przyrody powinni wybrać się także do Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w którym prezentowane są wystawy dotyczące tutejszej fauny i flory. Na ekspozycjach możemy zobaczyć także prehistoryczne znaleziska, które świadczą o historii regionu.

Baza noclegowa Ustrzyk Dolnych nie jest mocno zróżnicowana, lecz nie oznacza to, że nie znajdziemy tutaj oferty noclegowej odpowiadającej naszym wymaganiom. W miasteczku, jak i jego najbliższych okolicach działa wiele gospodarstw agroturystycznych, które w swojej ofercie, w zależności od pory roku, oferują przeróżne atrakcje. Zimą kuligi, zaś latem biesiady przy ognisku. Prym w Ustrzykach Dolnych wiodą także kwatery prywatne, które zazwyczaj charakteryzują się przyzwoitym standardem, za niewygórowaną cenę.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)