Ustrzyki Dolne: kamera na stoku Gromadzyń widok z dołu

Gromadzyń widok z dołu - Ustrzyki Dolne

Zobacz aktualny obraz z kameryLaworta widok z dołu

Ustrzyki Dolne: Laworta widok z góryUstrzyki Dolne: Gromadzyń widok z góry

Widok z dołu na stok Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych

Na powyższych zdjęciach z kamery widoczna jest dolna stacja głównego, dwuosobowego wyciągu orczykowego, o długości 700 metrów, będącego główną osią ośrodka. Orczyk widoczny na obrazie z kamery wwozi narciarzy na samą górę polany rozciągającej się nieco poniżej szczytu góry Gromadzyń (655 metrów n.p.m.), gdzie swój początek mają aż cztery trasy zjazdowe.

Z perspektywy widoku z kamery, skrajnie po lewej stronie zdjęć z kamery, widoczna jest trasa nr 1. Biegnie ona łagodnym łukiem od linii orczyka. Na mapie stacji oznaczona została kolorem niebieskim, a jej długość wynosi około 750 metrów. Jest to trasa łagodna i nadaje się doskonale dla początkujących narciarzy. Bezpośrednio naprzeciwko kamery widoczna jest dolna część niebieskiej trasy narciarskiej, oznaczonej na mapie ośrodka nr 2. Na całej długości biegnie ona bezpośrednio wzdłuż linii dwuosobowego orczyka. Jest to trasa nieco trudniejsza, niż trasa nr 1, niemniej jednak nie jest bardzo wymagająca.

Po drugiej stronie orczyka, z perspektywy widoku z kamery, z górnej części polany w dół zbiegają dwie trasy narciarskie – niebieska oraz czerwono-niebieska. Trasa niebieska nr 3, podobnie jak trasa nr 2, biegnie prawie na całej długości wzdłuż linii orczyka, zaś trasa nr 4, oznaczona kolorem niebieskim, wiedzie bezpośrednio wzdłuż linii drzew, po prawej stronie stoku. W górnej części trasa jest w miarę łagodna. Nieco bardziej stroma staję się mniej więcej w połowie i kończy się łagodnym zjazdem.

2016.02.10 - Przykładowy obraz z kamery umieszczonej w dolnej części ośrodka narciarskiego Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych

Widok z dołu na stok Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych

Po prawej stronie stoku, w jego dolnej części, postawione zostały dwa wyciągi talerzykowe, o długości 200 i 300 metrów, które obsługują łagodne trasy zielone, przeznaczone dla dzieci oraz osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jedną lub dwiema deskami. Wszystkie opisane trasy powyżej są sztucznie naśnieżane, ratrakowane oraz oświetlone. W obrębie stacji narciarskiej funkcjonują domki całoroczne do wynajęcia, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz góralska karczma.

Obraz z kamery pochodzi ze strony ustrzyki-narty.pl