Rzyki kamery na stokach narciarskich

Rzyki

Kamery w Rzykach

Rzyki: Czarny Groń - dolna stacja

Kamery na stokach w Rzykach

Rzyki to wioska położona w województwie małopolskim, usytuowana tuż opodal Andrychowa i Wadowic, u podnóża Leskowca. Pierwsze wzmianki w księgach historycznych na temat wsi pojawiają się w XVI wieku, a dokładniej w 1560 roku. Jej nazwa wywodzi się od przepływającej przez wieś rzeki Rzyczanki. Rzyki to miejscowość żyjąca z turystyki. Wspaniałe walory przyrodnicze, ciekawe i zazwyczaj łatwe szlaki zachęcają do rodzinnych i długich spacerów wiosną, latem i jesienią, natomiast zimą, Rzyki odwiedzane są głównie przez amatorów szaleństwa na śniegu.

Nieco na uboczu, z dala od centrum wsi, w głębokiej dolinie Pracicy, usytuowany jest Całoroczny Ośrodek Wypoczynkowy „Czarny Groń”. Latem jest to doskonałe miejsce dla wszystkich turystów wielbiących aktywny wypoczynek, bowiem ośrodek jest znakomicie przygotowany do ich podjęcia. W Czarnym Groniu funkcjonuje sztuczny stok narciarski, symulator narciarski, ścianki wspinaczkowe, kort tenisowy, a także park linowy. Ponadto turyści mogą tutaj uprawiać coraz popularniejszy „outdoor fitness”.

Zimą zaś, Czarny Groń zamienia się w lokalne centrum białego szaleństwa na śniegu. Narciarze mają do dyspozycji dwie nowoczesne koleje linowe wyposażone w cztero- i sześcioosobowe kanapy, a także dwa krótsze wyciągi obsługujące łatwe, oznaczone kolorem niebieskim, trasy. Natomiast kolejki krzesełkowe obsługują dwie 700-metrowe trasy oznaczone kolorem niebieskim i czerwonym. Wszystkie są sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane. Tuż opodal dolnej stacji pierwszej kolejki krzesełkowej funkcjonuje lodowisko.

Stacja narciarska Czarny Groń oddalona jest od kompleksu hotelowego, lecz nie stanowi to większego problemu, bowiem pomiędzy hotelem a stacją regularnie kursują darmowe busy. Całoroczny Ośrodek Wypoczynkowy „Czarny Groń” jest znakomicie przygotowany do podjęcia turystów. W obrębie kompleksu funkcjonuje hotel, kilka apartamentów, serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, a także kilka punktów gastronomicznych. Bez wątpienia Rzyki stanowić mogą ciekawą alternatywę dla zatłoczonych i bardziej znanych kurortów narciarskich, takich jak Zakopane.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)