Istebna kamery na stokach narciarskich

Istebna

Kamery w Istebnej

Istebna: Złoty Groń górna stacja

Kamery na stokach w Istebnej

Istebna to pięknie położona, a przy tym niezmiernie ciekawa wieś górska, leżąca w województwie śląskim, na południowym krańcu malowniczego Beskidu Śląskiego. Miejscowość usadowiła się u stóp Złotego Gronia, tuż opodal Koniakowa i Jaworzynki, które w sumie razem tworzą tak zwaną „Beskidzką Trójwieś”. Wyjątkowe walory krajobrazowe i przyrodnicze, a także do dnia dzisiejszego kultywowana w tym miejscu góralska kultura sprawia, że region ten zaliczany jest do najatrakcyjniejszych w Polsce.

Istebna zachwyca przede wszystkim ciekawą i piękną, a przy tym zabytkową architekturą. Obiekty te, zazwyczaj przeznaczone zostały na muzea lub izby pamięci, dzięki czemu wszyscy turyści przybywający do Istebnej mają szansę zapoznać się bliżej z tym regionem. Ponadto Istebna stanowi doskonałą bazę wypadową w góry Beskidu, nie tylko na piesze wycieczki, ale i również rowerowe. Natomiast zimą Istebna zamienia się w niewielki, choć całkiem ciekawy kurort narciarski. Amatorzy szaleństwa na białym puchu mają do dyspozycji kilka stacji narciarskich oraz kilka tras biegowych. Do najpopularniejszych i największych stacji narciarskich w Istebnej należy zaliczyć kompleks Zagoń Istebna oraz Złoty Groń.

We wsi znajduje się wiele kameralnych, prywatnych kwater, które oferują dość dobre warunki zakwaterowania w przystępnej cenie. Na miejscu funkcjonują także pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne oraz oferujące podwyższony standard apartamenty. Baza noclegowa w Istebnej jest dość dobrze rozbudowana, choć może nie spełnić oczekiwań wszystkich turystów, lecz nie powinno to stanowić większego problemu, bowiem w położonej tuż opodal Wiśle, hotelów oferujących bardzo wysoki standard, znajduje się kilka.

Istebna ze względu na swoje położenie stanowić może również bardzo ciekawą bazę wypadową do Czech i na Słowację, bowiem położona jest w odległości około 5 kilometrów od miejsca, w którym schodzą się granice trzech państw.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)