Istebna: kamera na stoku Złoty Groń górna stacja

Złoty Groń górna stacja - Istebna

Zobacz aktualny obraz z kameryZłoty Groń górna stacja

Jurgów: Jurgów SKIIstebna: Złoty GrońZobacz obraz online z kamery

Złoty Groń górna stacja w Istebnej

Widok z tej kamery z pewnością zachwyci wielu miłośników pięknych widoków, a dodatkowo jest doskonałym potwierdzeniem słów, iż Złoty Groń jest fantastycznym punktem widokowym. Z górnej stacji kolejki, jak i podczas zjazdu na nartach, możemy podziwiać fenomenalne widoki roztaczające się na pobliską okolicę oraz Istebną.

Złoty Groń jest stosunkowo niewielką stacją narciarską. Głównym elementem ośrodka jest sześcioosobowa kolejka krzesełkowa obsługująca cały stok. Tutejsze trasy, poza jedną biegnącą wzdłuż wyciągu - trasą czerwoną, nadają się doskonale dla początkujących i średniozaawansowanych miłośników sportów zimowych. W górnej części stok jest dość stromy, natomiast w dolnej mocno się wypłaszcza, tworząc bardzo szeroką arenę zjazdową. Ogromnym atutem Istebnej, jak i Złotego Gronia jest to, że nie spotkamy tutaj wielkich tłumów narciarzy, tak jak w położonym tuż opodal Szczyrku czy Wiśle. Stacja Narciarska Złoty Groń nadaje się doskonale dla początkujących narciarzy. Niewielkie zatłoczenie i szeroki stok zapewniają doskonałe warunki do nauki jazdy na nartach.

2016.01.04 - Przykładowy obraz z kamery Złoty Groń górnej stacji w Istebnej

Złoty Groń górna stacja w Istebnej Złoty Groń górna stacja w Istebnej zdjęcie nr 2

Złoty Groń jest całkiem dobrze zorganizowanym terenem narciarskim, który nadaje się doskonale dla całych rodzin, ale zadowolić może także bardziej zaawansowanych narciarzy. Stacja razem z wyciągiem Chichot, z którym objęta jest wspólnym karnetem, dysponuje prawie 2,6 km tras zjazdowych, a łączna przepustowość wyciągów i kolejki wynosi prawie 5 tysięcy osób na godzinę. Ponadto w obrębie stacji funkcjonują najpotrzebniejsze narciarzom punkty. Przy dolnej stacji znajduje się kilka punktów gastronomicznych serwujących ciepłe napoje i posiłki, niewielki sklep sportowy, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz przedszkole narciarskie, zwane Parkiem Śnieżnym Białego Misia, gdzie funkcjonuje bezpłatny wyciąg dla dzieci.

Obraz z kamery pochodzi ze strony zlotygron.pl