Istebna: kamera na stoku Złoty Groń

Złoty Groń - Istebna

Zobacz aktualny obraz z kameryZłoty Groń

Istebna: Złoty Groń górna stacjaWisła: Cieńków

Złoty Groń w Istebnej

Powyższe zdjęcia pochodzą z kamery zamontowanej w stacji narciarskiej Złoty Groń położonej na zboczach góry o tej samej nazwy, w niewielkiej ale malowniczej wsi Istebna. Stacja Narciarska Złoty Groń jest najpopularniejszym terenem narciarskim w Istebnej. Ośrodek położony jest pomiędzy dwiema sąsiednimi stacjami narciarskimi: Zagraniem i Chichotem. Złoty Groń czynny jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00 – 21:00.

Kręgosłupem stacji narciarskiej Złoty Groń jest sześcioosobowa kolejka krzesełkowa wyprodukowana przez szwajcarską firmę Bartholet Maschinenbau AG, której długość wynosi około 765 metrów. Kolejka pokonuje około 150 metrów różnicy w niecałe trzy minuty. Przepustowość wyciągu wynosi 2400 osób na godzinę. Z górnej stacji kolejki krzesełkowej narciarze do wyboru mają kilka tras, lecz trzeba pamiętać o tym, że są to bardziej propozycje, aniżeli autonomiczne trasy, którymi narciarz „musi się poruszać”. Stok jest bardzo szeroki i świetnie przygotowany. W górnej części stok jest dość stromy, natomiast niżej opada łagodnie. W sumie, narciarze mogą wybierać pomiędzy 4 wariantami zjazdu, które oznaczone są kolorem niebieskim i odchodzą łagodnym łukiem od kolejki krzesełkowej, zaś najtrudniejsza w Złotym Groniu, trasa czerwona, biegnie bezpośrednio wzdłuż kolejki krzesełkowej.

W dolnej części stoku, równolegle do kolejki krzesełkowej, biegnie 300-metrowy wyciąg orczykowy obsługujący łagodną, doskonałą dla początkujących, niebieską trasę. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane i ratrakowane. Jedyne dwie trasy oświetlone biegną wzdłuż kolejki krzesełkowej. Po prawej stronie obrazu z kamery widoczny jest krótki, 50-metrowy wyciąg Nartusek przeznaczony dla najmłodszych.

2016.01.04 - Przykładowy obraz z kamery Złoty Groń w Istebnej

Złoty Groń w Istebnej

W obrębie ośrodka narciarskiego Złoty Groń funkcjonują cztery punkty gastronomiczne, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz niewielki sklep sportowy. Specjalnie z myślą o dzieciach przygotowany został Park Śnieżny Białego Misia oraz szkółka narciarska. Parking należący do ośrodka narciarskiego położony jest tuż opodal, bowiem po drugiej stronie ulicy.

Obraz z kamery pochodzi ze strony zlotygron.pl