Wisła: kamera na stoku Cieńków

Cieńków - Wisła

Zobacz aktualny obraz z kameryCieńków

Istebna: Złoty GrońWisła: KiczeraZobacz obraz online z kamery

Cieńków w Wiśle

Cienków to leżącą w południowej części Wisły stacja narciarska należąca do największych, najciekawszych i bez wątpienia najpopularniejszych terenów zjazdowych w mieście. Pierwszy wyciąg na zboczach Cienkowa wybudowany został już w latach 80., i funkcjonował jeszcze do 2010 roku. Do czasu, aż zastąpiła go czteroosobowa kolejka krzesełkowa.

Główną osią stacji narciarskiej Cienków jest, wspomniana już, nowoczesna kolejka krzesełkowa, wyposażona w czteroosobowe kanapy, o długości 1000 metrów i przepustowości 2200 osób na godzinę. Kolej wwozi narciarzy na grzbiet Cienkowa, gdzie swój początek mają dwie trasy czerwone oraz jedna trasa niebieska. Czerwona trasa nr 1 biegnie bezpośrednio wzdłuż krzesełka i dość stromo opada aż do dolnych stacji wyciągów. Długość „jedynki” wynosi 1000 metrów. Kolejna czerwona, trasa nr 2 biegnie dość dużym łukiem od linii kolei i kończy się przy dolnej stacji wyciągu orczykowego, który zlokalizowany jest mniej więcej w połowie wysokości stoku. Z górnej stacji wspomnianego wyciągu narciarze mogą zjechać w miarę łagodną, niebieską trasą. Natomiast trzecia, niebieska trasa mająca swój początek przy górnej stacji kolejki krzesełkowej, to trasa widokowa. Początkowo biegnie bezpośrednio po grzbiecie Cienkowa, a następnie łagodnie w dół opada przecinką w lesie.

Początkujący i średniozaawansowani narciarze mają do dyspozycji 350-metrowy orczyk ustawiony równolegle do linii kolejki krzesełkowej, w dolnej części stoku. Wyciąg obsługuje łagodną trasę niebieską. Specjalnie z myślą o najmłodszych, w dolnej części stoku, nieco na uboczu, ustawione zostały trzy krótkie wyciągi: zaczepowy – Wisełka, talerzykowy – Sarajewo i dywanik dla dzieci.

2016.01.15 - Przykładowy obraz z kamery z ośrodka narciarskiego Cieńków w Wiśle

Cieńków w Wiśle Cieńków w Wiśle zdjęcie nr 2

Nie ulega wątpliwości, że Cienków to ciekawie skonstruowana stacja narciarska dysponująca trasami o zróżnicowanym poziomie trudności. Każdy amator białego szaleństwa znajdzie tutaj trasę odpowiadającą jego umiejętnościom i preferencjom. Dużym atutem ośrodka jest także obszerny parking położony tuż przy stacji oraz doskonałe zaplecze narciarskie i turystyczne. Na miejscu funkcjonuje bar, kawiarenka, restauracja oraz wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego i szkółka narciarska.

Obraz z kamery pochodzi ze strony cienkownarty.pl