Wisła: kamera na stoku Soszów trasa nr 1

Soszów trasa nr 1 - Wisła

Soszów trasa nr 1

Wisła: Soszów trasa nr 2Wisła: Soszów dolna stacjaZobacz obraz online z kamery

Soszów trasa nr 1 w Wiśle

Na zdjęciach z kamery widoczna jest trasa numer 1, będąca najtrudniejszą trasą zjazdową w stacji narciarskiej Soszów. Biegnie ona bezpośrednio wzdłuż czteroosobowej kolejki krzesełkowej, jedynej w stacji. Jej długość wynosi około 900 metrów. W górnej części zjazd jest dość łagodny, natomiast niżej staje się bardzo stromy, dlatego trasa ta przeznaczona jest jedynie dla wprawionych narciarzy.

Chcąc dostać się na szczyt Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m.) narciarze muszą skorzystać z dwóch wyciągów. Kolejka krzesełkowa wwozi turystów na wysokość 806 m n.p.m., zaś dalej już na sam szczyt wciąga narciarzy podwójny wyciąg orczykowy. Niestety obecnie nie ma wyciągu, który bezpośrednio może wwieźć narciarzy na szczyt Soszowa Wielkiego. Tuż pod szczytem zlokalizowane są trzy górne stacje wyciągów. Wspomniany wyżej podwójny wyciąg orczykowy obsługuję łagodną trasę zieloną o długości 690 metrów. W górnej części opisywanej trasy funkcjonuje również wyciąg talerzykowy o długości 230 metrów.

Z perspektywy górnej stacji wyciągów, po prawej stronie usytuowany jest wyciąg talerzykowy o długości 805 metrów, który pokonuję około 160 metrów różnicy. Obsługuje on łatwą i dość długą, prawie dwu kilometrową trasę numer 3 oznaczoną kolorem niebieskim, lecz nie na całej długości. Trasa numer 3 kończy się przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej. Doświadczeni narciarze i amatorzy ostrej jazdy na nartach mają do dyspozycji krótką, zaledwie 200-metrową, czarną trasę narciarską. Czarna trasa nr 4 swój początek bierze od niebieskiej trasy numer 2 i odchodzi od niej w miarę delikatnym, ale dość stromym łukiem, i dalej łączy się z trasą nr 3.

2016.01.04 - Przykładowy obraz z kamery ośrodka Soszów trasy nr 1 w Wiśle

Soszów trasa nr 1 w Wiśle Soszów trasa nr 1 w Wiśle zdjęcie nr 2

Obok ciekawych i dość zróżnicowanych tras narciarskich, zaletą ośrodka są bardzo dobre warunki śniegowe. Naturalna pokrywa śnieżna w tym miejscu utrzymuje się nawet do połowy kwietnia. Mimo wielu zalet, ośrodek ma też wady. Mankamentem stacji narciarskiej Soszów jest dość trudny dojazd, bowiem ostatni odcinek drogi prowadzącej do stacji jest stromy, a pokryty śniegiem może okazać się bardzo trudny do pokonania bez łańcuchów.

Obraz z kamery pochodzi ze strony soszow.pl