Wisła: kamera na stoku Soszów trasa nr 3

Soszów trasa nr 3 - Wisła

Soszów trasa nr 3

Wisła: KoniakówWisła: Soszów trasa nr 2Zobacz obraz online z kamery

Soszów trasa nr 3 w Wiśle

Stacja narciarska Soszów w Wiśle to jeden z najpopularniejszych, największych i najciekawszych terenów narciarskich nie tylko w Beskidzie Śląskim, ale także i w Polsce. Doskonała infrastruktura oraz zróżnicowane trasy sprawiają, że każdy narciarz, bez wyjątku, znajdzie tutaj miejsce dla siebie. Kamera, z której powyższy obraz jest nadawany, została zamontowana w pobliżu górnej stacji jednego z trzech wyciągów usytuowanych na szczycie Soszowa Wielkiego, wznoszącego się na wysokość 886 m n.p.m.

Szklane oko kamery skierowane zostało w stronę łatwej, zielonej trasy narciarskiej nr 6 oraz nieco trudniejszej, niebieskiej nr 3. Trasa zielona obsługiwana jest przez dwa wyciągi widoczne na powyższych zdjęciach z kamery. Skrajnie na lewo, położony jest krótszy z wyciągów, 230-metrowy talerzyk, obsługujący górną część trasy zielonej, zaś równolegle do niego biegnie 600-metrowy, dwuosobowy wyciąg orczykowy. Jest to jeden z dwóch wyciągów, z których trzeba skorzystać chcąc dostać się na szczyt Soszowa Wielkiego na nartach. Stacja dolna (pośrednia) wyciągu położona jest na wysokości 806 metrów. Dolna część stoku obsługiwana jest przez czteroosobową kolejkę krzesełkową. Górny odcinek zielonej „szóstki” nadaje się doskonale dla początkujących narciarzy i dzieci. W tym miejscu stok jest bardzo szeroki i łagodny.

Na zdjęciach z kamery, po prawej stronie, widoczny jest jedynie początek niebieskiej trasy nr 3 – najdłuższej w stacji narciarskiej Soszów. Początkowo biegnie ona szeroką polaną, a następnie dość wąską przecinką w lesie. Trasa jest dość łatwa, choć nawet doświadczeni narciarze powinni uważać, szczególnie na zwężeniu trasy. W dalszej części trasa nr 3 łączy się z niebieską dwójką, czarną czwórką i zieloną piątką.

2016.01.12 - Przykładowy obraz z kamery ze stoku Soszów trasy nr 3 w Wiśle

Soszów trasa nr 3 w Wiśle Soszów trasa nr 3 w Wiśle zdjęcie nr 2

W oddali po lewej stronie widoczna jest „Zagroda Lepiarzówka”, w której znajduje się karczma oraz miejsca noclegowe. Zaplecze stacji narciarskiej Soszów jest dość imponujące. Praktycznie na stoku, przy prawie każdej trasie, znajduje się punkt gastronomiczny. Tylko przy opisywanych trasach powyżej, znajduje się aż 6 lokali restauracyjnych. W obrębie stacji narciarskiej Soszów funkcjonuje także wypożyczalnia sprzętu i szkółka narciarska, a przy dolnej stacji kolejny punkt gastronomiczny.

Obraz z kamery pochodzi ze strony soszow.pl