Wisła: kamera na stoku Klepki

Klepki - Wisła

Zobacz aktualny obraz z kameryKlepki

Wisła: KiczeraWisła: SiglanyZobacz obraz online z kamery

Klepki w Wiśle

Wisła to prawdziwy raj dla narciarzy. Te stosunkowo niewielkie miasteczko położone pośród gór, ma do zaoferowania niesłychanie wiele narciarzom i snowboardzistom. Tylko w obrębie samego miasta działa kilkanaście większych i mniejszych stacji narciarskich i prawie każdego roku pojawiają się nowe. Jedną z nowszych stacji narciarskich jest ośrodek narciarski Klepki, usytuowany w dzielnicy Wisły, o tej samej nazwie, na południowych stokach Czupla.

Kamera została zamontowana na terenie niewielkiej stacji narciarskiej Klepki, tuż przy kolejce krzesełkowej, będącej kręgosłupem kompleksu. Kolejka firmy Leitner, o długości 600 metrów i różnicy poziomów 90 metrów, wyposażona została w czteroosobowe krzesełka. Wwozi ona narciarzy na szczyt polany, gdzie swój początek mają 2 trasy narciarskie, podzielone na warianty. Bezpośrednio wzdłuż kolejki krzesełkowej, biegnie także jednoosobowy wyciąg orczykowy, o identycznej długości, który w razie potrzeby wspomaga kolej.

Z górnej części polany w dół zbiegają dwie niebieskie trasy narciarskie, o długości nieco ponad 600 metrów. Pierwsza z nich wiedzie slalomem bezpośrednio wzdłuż wyciągów, natomiast druga dość sporym łukiem odbiega od linii kolei, i jeszcze przed połową rozdziela się na dwa warianty. Pierwszy z nich, pozwala zjechać do pierwszej trasy narciarskiej, zaś drugi prowadzi dalej szerokim łukiem do dolnych stacji kolejek.

2016.01.12 - Przykładowy obraz z kamery ze stoku Klepki w Wiśle

Klepki w Wiśle Klepki w Wiśle zdjęcie nr 2

W dolnej części stoku, tuż ponad bezpłatnym parkingiem, na lewo od wyciągów (z perspektywy dolnych stacji) i równolegle do nich, usytuowany jest krótki, zaledwie 200-metrowy orczyk, przeznaczony dla początkujących narciarzy i najmłodszych. Wszystkie trasy w obrębie ośrodka są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i bardzo dobrze oświetlone. Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz punkt gastronomiczny. A w pobliżu krótkiego wyciągu orczykowego działa także szkółka narciarska.

Obraz z kamery pochodzi ze strony klepki.wisla.pl