Wisła: kamera na stoku Nowa Osada

Nowa Osada - Wisła

Zobacz aktualny obraz z kameryNowa Osada

Wisła: Soszów stacja pośredniaWisła: Skolnity panorama ze stoku

Nowa Osada w Wiśle

Nowa Osada to średniej wielkości stacja narciarska, leżąca na zachodnich stokach Czupla, górującego nad dzielnicą Wisły, o tej samej nazwie. Jest to bez wątpienia jeden z popularniejszych terenów narciarskich w całej dolinie Wisły. Ośrodek cieszy się największą popularnością wśród narciarzy wielbiących jazdę po niezbyt wymagających, niebieskich trasach, które również nadają się doskonale do nauki jazdy na nartach.

Głównym elementem stacji narciarskiej Nowa Osada jest kolej krzesełkowa wyposażona w czteroosobowe kanapy firmy Doppelmayra oraz w chodnik rozbiegowy. Długość wyciągu wynosi 960 metrów, pokonuje on 196 metrów przewyższenia. Przy górnej stacji kolejki krzesełkowej swój początek ma kilka tras narciarskich. Z perspektywy widoku z kamery, po lewej stronie, bezpośrednio wzdłuż kolejki biegnie czerwona trasa narciarska o długości 960 metrów, zaś po prawej stronie, również bezpośrednio przy kolejce, biegnie dość łagodna trasa niebieska. Przy górnej stacji kolejki krzesełkowej swój początek ma również trasa nr 3 (niebieska), która nieco niżej rozchodzi się na kilka wariantów.

Narciarze stawiający swoje pierwsze kroki na jednej lub dwóch deskach mają do dyspozycji trzy wyciągi talerzykowe obsługujące łatwe, niebieskie trasy przeznaczone dla początkujących adeptów sportów zimowych. Wszystkie trasy zjazdowe w stacji narciarskiej Nowa Osada są sztucznie naśnieżane, oświetlane i ratrakowane, z wyjątkiem trasy nr 3, która prowadzi zakosami w lesie.

2016.01.04. - Przykładowy obraz z kamery na trasę narciarską w Nowej Osadzie w Wiśle

Nowa Osada w Wiśle Nowa Osada w Wiśle zdjęcie nr 2

W obrębie stacji narciarskiej funkcjonuje serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, darmowy parking, a także dwa punkty gastronomiczne usytuowane przy górnej i dolnej stacji kolejki krzesełkowej. Ogromnym atutem stacji narciarskiej jest dość dobra infrastruktura narciarska i dość ciekawe trasy, które z pewnością zadowolą początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Natomiast znaczącą wadą jest ogromne zatłoczenie stoku i niestety zachodnia ekspozycja co sprawia, że zwłaszcza w drugiej połowie sezonu pokrywa śnieżna stoku bardzo szybko staje się mokra.

Obraz z kamery pochodzi ze strony zima.nowaosada.pl