Wisła: kamera na stoku Kiczera

Kiczera - Wisła

Kiczera

Wisła: CieńkówWisła: KlepkiZobacz obraz online z kamery

Kiczera w Wiśle

Kamera została zamontowana przy wyciągu Kiczera położonym tuż przy czterogwiazdkowym Hotelu Stok, mieszczącym się w Wiśle, przy ulicy Jawornik 52 A. Jest to prawdopodobnie jeden z niewielu obiektów tego typu, posiadający swój stok narciarski, i to zlokalizowany bezpośrednio przy hotelu. W obrębie tej niewielkiej stacji narciarskiej wytyczone zostały dwie trasy zjazdowe, które obsługiwane są przez dwa wyciągi.

Obiektyw kamery skierowany został na najdłuższą i najtrudniejszą trasę czerwoną. Jej długość wynosi około 760 metrów, zaś różnica poziomów 180 metrów. Stok na całej długości obsługiwany jest przez podwójny wyciąg orczykowy. Widoczna na powyższych zdjęciach z kamery trasa, choć na pierwszy rzut oka wydawać się może łatwa, jest w sumie dość trudna. Na wielu mapach wyciągów oznaczona jest kolorem czerwonym, głównie ze względu na dość duże nachylenie.

W dolnej części stoku, w miejscu, w którym trasa czerwona dość mocno ulega wypłaszczeniu, ustawiony został krótki wyciąg orczykowy przeznaczony dla najmłodszych i początkujących. Jego długość wynosi około 180 metrów, a różnica poziomów jedynie 18. Trasa również jest widoczna na zdjęciach z kamery, po lewej stronie. Wszystkie tutejsze trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone.

2016.01.15 - Przykładowy obraz z kamery z hotelu Stok w Wiśle

Kiczera w Wiśle Kiczera w Wiśle zdjęcie nr 2

Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego firmy Rossignol, szkółka narciarska oraz karczma góralska serwująca ciepłe posiłki. Warto w tym miejscu jeszcze wspomnieć o tym, że parking usytuowany przy stoku jest bardzo przyzwoity. Wyłożony brukiem, i w miarę obszerny na około 200 samochodów, i co bardzo ważne – postój do 6 godzin jest darmowy. Ceny karnetów godzinnych, jak i dziennych są umiarkowane.

Obraz z kamery pochodzi ze strony hotelstok.pl